Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Ustka to miasto położone na Wybrzeżu Słowińskim nad Bałtykiem. Ma ono charakter wypoczynkowy, uzdrowiskowy, krajobrazowy i portowy – nic więc dziwnego, że co roku jest chętnie odwiedzane przez turystów, którzy wynajmują znajdujące się tam apartamenty. Ustka to ciekawy pomysł na urlop m.in. dla aktywnych osób – z jakich konkretnie możliwości spędzania wolnego czasu mogą tam skorzystać?

 Apartamenty Ustka – widok na plażę i morze w Ustce z lotu ptaka

Ustka – apartamenty Sun & Snow

Ustka to jeden z najpopularniejszych nadbałtyckich kurortów w Polsce. Położona w województwie pomorskim, nad samym morzem, u ujścia rzeki Słupi do Bałtyku, przyciąga turystów m.in. bardzo ładną plażą, wieloma atrakcjami dla całych rodzin i dobrze rozwiniętą bazą noclegową. O każdej porze roku można tam wynająć nowoczesne, doskonale wyposażone apartamenty, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Ustka apartamenty Sun&Snow – takie jak Apartamenty na Wydmie Ustka oraz Apartamenty Marina Park Ustka – są tego najlepszym przykładem.

A co konkretnie mogą robić w Ustce osoby, które nie wyobrażają sobie urlopu bez dawki ruchu? Jak się okazuje, jest tam całkiem sporo opcji dla aktywnych.

 

Ustka – apartamenty dla miłośników sportów wodnych

Noclegi w Ustce to świetny pomysł na wypoczynek dla miłośników sportów wodnych. W zachodniej części tamtejszego portu ulokowana jest przystań żeglarska, gdzie w sezonie skorzystać można z różnych kursów i szkoleń. Bardzo ciekawym przeżyciem jest spływ kajakowy rzeką Słupią, który zalicza się do dość wymagających, ale i malowniczych szlaków, bo biegnie przez Park Krajobrazowy Doliny Słupi.

Dzięki licznym płyciznom oraz korzystnemu układowi wiatrów okolice Ustki są także popularnym miejscem wśród osób uprawiających windsurfing, kitesurfing oraz pływanie na tzw. desce SUP, czyli z wiosłem, ale bez żagla.

 

Ustka – apartamenty blisko morza dla zapalonych cyklistów

Przez Ustkę i jej okolice prowadzi kilka bardzo interesujących szlaków rowerowych. Niektóre z nich można pokonać w ciągu jednego dnia, inne – liczące nawet blisko 100 km – mniej doświadczeni cykliści rozbijają na dwa lub trzy dni.

I tak 21 km liczy sobie „Szlak zwiniętych torów” z Ustki do Rowów, prowadzący głównie nasypami poniemieckich linii kolejowych, zdemontowanych po II wojnie światowej. Tzw. „kraina w kratkę” to pętla Ustka – Swołowo – Ustka, wiodąca znad morza w głąb lądu, bardzo malownicza i przyjemna w jeździe. Z kolei 26 km liczy „Trasa Zeppelinów” z Ustki przez Zapadłe, Wytowno, Machowino, Lubuczewo aż do Jezierzyc. Po drodze można m.in. zwiedzić późnobarokowy dwór z połowy XVIII wieku, zabytkowy cmentarz z ozdobnymi żeliwnymi krzyżami oraz XIX-wieczny folwark i spichlerz.

 

Ustka – apartamenty z widokiem na morze dla spacerowiczów

Po wymagających wycieczkach rowerowych albo spływie kajakowym po Słupi dobrym pomysłem na mniej obciążającą aktywność będzie spacer jedną z przebiegających przez Ustkę i jej okolice tras pieszych.

„Szlak Portowy” to licząca około 3 km trasa biegnąca wokół tamtejszego portu i przebiegających wokół obiektów. Historię miasta i jego kluczowe zabytki można poznać, spacerując „Szlakiem Dawnej Ustki” – prowadzi on m.in. ulicami Marynarki Polskiej i Czerwonych Kosynierów, po terenach dawnej osady rybackiej i przez willową część miasta. Ponad 6 km liczy natomiast „Szlak Uzdrowiskowy”, który biegnie od tężni do okolic latarni morskiej i dzieli się na odcinek miejski oraz przyrodniczy (leśno-parkowy).

Trasy dla miłośników jazdy na rowerze i turystyki pieszej, spływy kajakowe, wiele możliwości uprawiania sportów wodnych, a po wszystkim – zachęcające do wypoczynku apartamenty – Ustka to świetny pomysł na aktywne wakacje!