Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Rolety zewnętrzne są dzisiaj wybierane przez wiele osób. Montuje się je w domach, mieszkaniach, sklepach oraz miejscach pracy, ponieważ to rozwiązanie zapewniające wiele korzyści, obejmujących różne płaszczyzny. O ile zalety rolet okiennych są znane zdecydowanej większości z nas, o tyle więcej wątpliwości może pojawić się przy wyborze konkretnego modelu. Jakie rolety zewnętrzne znajdziemy obecnie na rynku?

 Rolety zewnętrzne

Rodzaje rolet zewnętrznych na okna

Wybierając rolety zewnętrzne do domu, musimy wziąć pod uwagę nie tylko nasze indywidualne preferencje, ale również, a właściwie przede wszystkim to, jaki jest to budynek. Co dokładnie to oznacza? Rolety zewnętrzne możemy zamontować dzisiaj zarówno w nowych, jak i starszych domach. Powinniśmy jednak pamiętać, że nie wszystkie oferowane przez producentów rozwiązania znajdą swoje zastosowanie w każdym przypadku. Właśnie dlatego często spotykamy się z opiniami głoszącymi, że im wcześniej zdecydujemy się na zewnętrzne rolety okienne, tym też zyskamy większe możliwości.

 

Rolety zewnętrzne podtynkowe

Rolety zewnętrzne podtynkowe to jedne z rolet okiennych, które powinny zostać uwzględnione już podczas projektowania domu. W tym modelu skrzynka roletowa jest montowana pod materiałem elewacyjnym, a zatem pozostaje ukryta i niewidoczna z zewnątrz. Co sprawia, że rolety zewnętrzne podtynkowe cieszą się dzisiaj tak dużą popularnością? Są przede wszystkim rozwiązaniem estetycznym, pozwalającym na uzyskanie spójnego, nowoczesnego i minimalistycznego wyglądu budynku, niezakłóconego przez wystające i rzucające się w oczy skrzynki. Ponadto, tego rodzaju rolety okienne wyróżniają się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi zarówno zimą, jak i latem. Ukryta skrzynka roletowa nie ingeruje we wnętrze naszego domu. Dzięki temu możemy pozbyć się mostków termicznych. Jak znaleźć idealne zewnętrzne rolety na okna? W sklepie rolety Katowice każdy otrzyma kompleksową i profesjonalną pomoc przy ich wyborze.

 

Rolety zewnętrzne nadprożowe

Drugie spośród rolet zewnętrznych, których montaż należy zaplanować już podczas projektowania i budowy domu to rolety okienne nadprożowe. W tym przypadku skrzynka roletowa jest montowana w nadprożu. Podobnie jak przy roletach podtynkowych, tutaj również nie dochodzi do ingerencji w elewację budynku, dlatego też rolety zewnętrzne nadprożowe będą idealnym wyborem w budynkach utrzymanych we współczesnym, minimalistycznym stylu. Warto również dodać, że wyróżnia je stabilna i pewna konstrukcja, wykorzystująca stalowe zbrojenie i aluminiowe nośniki tynku.

 

Rolety zewnętrzne natynkowe

Rolety na okna określane jako natynkowe, adaptacyjne to rolety zewnętrzne przeznaczone do montażu na elewacji. Oznacza to, że możemy zdecydować się na nie zarówno na samym początku – projektując wymarzony dom, jak i wtedy, gdy zostanie on ukończony, a nawet kilka lat później. Skrzynka jest w tej sytuacji zakładana bezpośrednio nad oknem, na elewacji, natomiast prowadnice znajdują się po bokach wnęki. Montaż rolet okiennych natynkowych odbywa się z wykorzystaniem klasycznych kołków montażowych, jeśli jednak ściana jest grubsza, wtedy też używa się do tego dłuższych kotew.

Rolety natynkowe należą do najpopularniejszych ze wszystkich rolet zewnętrznych, co zawdzięczają szerokiemu zakresowi zastosowania. W sklepie rolety Katowice poza roletami zewnętrznymi Klienci znajdą również rolety wewnętrzne, takie jak rolety plisowane, rolety dzień noc, czy rolety rzymskie.

 

Rolety zewnętrzne na okna dachowe

Rolety na okna dachowe mogą występować zarówno jako rolety wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Rolety zewnętrzne na okna dachowe sprawdzą się przede wszystkim na poddaszach przeznaczonych jako użytkowe, mieszkalne. Skutecznie zabezpieczą wyżej zlokalizowane i podatne na nagrzewanie się pomieszczenia przed wysokimi temperaturami, jakie z reguły panują tam w porze letniej.

 

Rolety zewnętrzne naokienne

Czym wyróżniają się rolety zewnętrzne naokienne? Tego typu rolety okienne montuje się we wnęce okiennej, podczas osadzania okna. Możemy zdecydować się na nie zarówno podczas remontu, wymiany okien, jak i ich pierwszego montażu w nowym domu. Skrzynka rolet zewnętrznych naokiennych jest zakładana w górnej części ościeżnicy, a dostęp do niej znajduje się od wewnątrz budynku.