Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Robienie zdjęć na Instagram
Kiedy Instagram zaczął działać w 2010 roku, aparatom smartfonów wciąż brakowało funkcji i jakości. Zdjęcia na Instagramie zostały zrobione aparatem w aplikacji, a na dzisiejszych ekranach te stare posty wyglądają na rozmyte i rozpikselowane. Teraz kanał jest mieszanką zdjęć ze smartfona i profesjonalnie przetworzonych zdjęć. Aparat smartfona jest teraz na tyle dobry, że można go używać w locie, a niektórzy nawet nie wiedzą, jaka jest różnica.

 

 

 

 

 

Zrozum światło!
Światło jest jednym z najważniejszych czynników fotografii. Za dużo światła i obiekt wygląda na wyblakły. Za mało i ciemne zdjęcie nie przykuwa uwagi odbiorców. Kiedy robisz zdjęcia marki, chcesz zrozumieć, jak światło wpływa na miejsce, w którym zwykle fotografujesz.

dreamstime s 18988949

Photo 18988949 © Seprimoris | Dreamstime.com

 

Dodaj warstwy, aby wzbudzić zainteresowanie
Chociaż prosty, minimalistyczny wygląd jest zawsze modny, zmieniaj swoje zdjęcia, dodając warstwy. Oznacza to mieszanie różnych tekstur i posiadanie pierwszego planu i/lub tła. Nadal będziesz mieć ostrość na obiekcie, ale warstwy dodają zainteresowania i prowadzą widza do tematu.

 

Użyj ciągłej serii do ujęć akcji
Kiedy jesteś na imprezie i chcesz złapać kilka zdjęć, nie rób tylko jednego lub dwóch. W fotografii eventowej chcesz mieć dużą liczbę zdjęć do wyboru. Czemu? Zawsze na pewno przyłapiesz kogoś w wyrazie mówiącego wyrazu twarzy, z oczami na pół masztu lub jakimś dziwnym połączeniem tych dwóch.

 

Wykorzystaj zasadę trójpodziału i spacji
W zasadach fotografii zasada trójpodziału jest przewodnikiem po kompozycji. Podziel ramkę na trzy równomiernie rozmieszczone linie pionowe i trzy równomiernie rozmieszczone linie poziome. Skończysz z dziewięcioczęściową siatką. W miejscu przecięcia linii można umieścić obiekty, na których jest ustawiona ostrość. To alternatywa dla idealnie wyśrodkowanego ujęcia.

 

Pomieszaj swoje kąty
Wspomnieliśmy wcześniej o liniach siatki, które pomagają w ustawieniu ujęć. Są one również przydatne do tworzenia kątów.

Aby uzyskać idealne ujęcie z góry lub ujęcie wewnętrzne, dopasuj linie siatki tak, aby elementy zdjęcia były równoległe. Co to znaczy? Stoły lub ściany powinny być na zdjęciu równoległe do linii siatki aparatu.

 

Susz konopny CBD - co powinieneś wiedzieć

Przygotowania rzeczy do przeprowadzki: praktyczne porady

WhitePress Prawa