Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Prąd na kartę przedpłaconą to pomysł znany już od dłuższego czasu i zdobywający coraz to nowych klientów. Główne zalety tego rozwiązania to kontrola rachunków i wygoda.

 Prąd na kartę

Dla oszczędnych

Największą grupą korzystającą z liczników prepaidowych są osoby, którym zależy na oszczędzaniu energii elektrycznej i kontrolowaniu wydatków. W przypadku abonamentu prąd wydaje się nam zasobem nieskończonym, łatwo więc przekroczyć ustaloną liczbę kilowatogodzin. W takiej sytuacji rachunek za prąd może być naprawdę nieprzyjemnym zaskoczeniem. Jeśli zależy nam na nieprzekroczeniu budżetu i chcemy dokładnie wiedzieć, ile wydajemy na prąd, licznik na kartę jest idealnym rozwiązaniem. Oferują je wszystkie firmy dostarczające energię elektryczną, w tym Energa. Doładowanie możliwe jest w wielu punktach usługowych, w sklepach sieci Żabka oraz przez internet.

 

Dla podróżujących

Prąd na kartę jest szczególnie praktyczny dla osób, które dużo podróżują. Jeżeli zdarza nam się długo przebywać poza domem i rzadko korzystamy ze światła w swoim mieszkaniu, najwygodniej jest kupować kWh tylko wtedy, gdy tego potrzebujemy – nawet tylko na kilka dni. Wyjeżdżając na dłużej, po prostu nie ładujemy konta i nie przejmujemy się opłacaniem rachunków. To duża oszczędność zarówno pieniędzy, jak i stresu.

 

Dla wynajmujących mieszkania

Jeśli jesteś właścicielem mieszkania, licznik prepaidowy może być dobrym rozwiązaniem, aby najemcy sami mogli dbać o opłacanie energii elektrycznej. Podobnie gdy mieszkasz w wynajętym lokum – prąd na kartę to opcja, dzięki której samodzielnie kontrolujesz swoje rachunki i decydujesz o terminie i kwocie doładowania. W przypadku zmiany najemcy ułatwi to również rozliczenia – kolejna osoba doładowuje po prostu prąd dla siebie. Zero spisywania stanów licznika i skomplikowanych wyliczeń pomiędzy właścicielem a kolejnymi lokatorami. Doładowanie prądu Energa możliwe jest poprzez stronę www i w wielu sklepach, podobnie jak w przypadku innych dostawców energii elektrycznej.

Licznik na kartę chroni też właściciela mieszkania przed sytuacją, gdy lokator nie jest w stanie płacić rachunków i narasta zadłużenie. Takie przypadki są bardzo trudne dla obu stron i często kończą się wyłączeniem prądu, a także naliczeniem odsetek i opłatą za ponowne podłączenie. Nikt nie lubi mieć długów – w przypadku doładowań kartą unikamy przynajmniej tych za energię.

 

Wygodne doładowanie

Oprócz stacji benzynowych i innych punktów również sieć sklepów Żabka współpracuje z największymi dostawcami: Enea, Tauron, PGE i Energa. Doładowanie licznika jest bardzo proste – podaj kasjerowi swój numer karty do licznika lub identyfikator oraz wybierz kwotę doładowania. Zapłać w kasie i odbierz specjalnie wygenerowany kod. Wprowadź kod w swoim liczniku energii, a zostanie on natychmiast doładowany opłaconą przez ciebie kwotą.