Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nrep
NREP wchodzi na rynek niemiecki z planem inwestycyjnym, który docelowo ma osiągnąć wartość 500 mln euro, oraz buduje zespół ekspertów we Frankfurcie i Monachium. 
Pierwsza inwestycja realizowana w ramach joint venture z Artisa Group, objęła portfel 314 nowoczesnych mieszkań typu coliving w Berlinie i Essen. Inwestor będzie realizował projekty w swoim sprawdzonym w Skandynawii modelu – priorytetowo traktując zrównoważony rozwój, komfort życia i orientację na klienta.

 

 

 

 

NREP, skandynawski inwestor, zarządzający aktywami o wartości 18 mld euro, rozszerzył działalność na Europę Zachodnią, dokonując pierwszej inwestycji w Niemczech. NREP rozpoczął również budowanie lokalnego zespołu, zaczynając od zatrudnienia ośmiu ekspertów we Frankfurcie i Monachium oraz od otwarcia niewielkich biur w tych miastach. Wejście na Niemiecki rynek było poprzedzone przejęciem w zeszłym roku niemieckiej instytucji Flins Capital Partners, która specjalizuje się w kredytach hipotecznych.
 
W ciągu najbliższych trzech lat NREP zainwestuje w Niemczech około 500 mln euro, koncentrując działalność na sektorach mieszkań na wynajem oraz nowoczesnej logistyki, które stanowią główne filary długofalowej strategii firmy. Jak podkreślają eksperci, w największych miastach Niemiec występuje wyraźny niedobór lokali, przy jednocześnie rosnącym zapotrzebowaniu na mieszkania wysokiej jakości. W branży logistycznej z kolei, będzie się utrzymywać nadwyżka popytu. Przewiduje się, że liczba przesyłek kurierskich będzie przez najbliższe lata stale wzrastać, znacznie przekraczając wartości z lat poprzednich.
 
Rune Kock, Real Estate CEO w NREP: "Niemcy mają najsilniejszą gospodarkę w Europie i intensywnie rosnący wskaźnik urbanizacji, dlatego jesteśmy przekonani, że nasze przetestowane rozwiązania i ekspercka wiedza w zakresie projektowania miast, dobrze się tu sprawdzą. Tworzymy produkty zorientowane na klienta i wdrażamy rozwiązania oparte o czynniki ESG na dużą skalę, co dotychczas okazało się skutecznym podejściem podczas ekspansji na nowe rynki europejskie.”
 
Debiutancka inwestycja w Niemczech realizowana jest w ramach długoterminowego joint venture z firmą Artisa Group, która jest znaczącym szwajcarskim deweloperem, działającym na wielu rynkach europejskich. Plany obejmują wspólne wybudowanie 5 tys. mieszkań typu coliving do 2025 roku. Pierwsza inwestycja to dwa nowoczesne osiedla, liczące 314 mieszkań. Pierwszy z projektów zlokalizowany jest w pobliżu nowej dzielnicy biznesowej Mediaspree w Berlinie. Po jego ukończeniu w 2024 roku będzie certyfikowany w uznanym systemie DGNB na poziomie Gold. Drugi obiekt znajduje się w centrum Essen, zaledwie kilka minut spacerem od głównego dworca kolejowego. Został już kilka lat temu przekształcony na cele mieszkaniowe i oddany do użytku. Obecnie trwa jego renowacja.
 
W przypadku obu projektów zrównoważony charakter budynków będzie monitorowany i korygowany przez cały cykl ich użytkowania. Kolejne inicjatywy będą związane z testowaniem nowych metod budowania, nowoczesnych materiałów oraz wdrażaniem cyfrowych narzędzi wspierających bardziej świadome zachowania konsumentów w zakresie min. użytkowania energii. Kolejne ambitne plany dotyczą dalszych inwestycji, w tym w projekt obejmujący 670 lokali we Frankfurcie. Wszystkie nieruchomości będą obsługiwane w ramach utworzonej przez Artisa Group platformy colivingowej „CityPop”, poprzez którą zaoferujemy w pełni umeblowane mieszkania z dostępem do atrakcyjnych usług w częściach wspólnych oraz na elastycznych warunkach najmu.
 
Alain Artioli, prezes Artisa Group: "Niedostateczna podaż w sektorze mieszkaniowym w Niemczech wynika m.in. z faktu, że mamy tu jeden z najwyższych w Europie odsetek jednoosobowych gospodarstw domowych, który do 2035 roku ma wzrosnąć do 44%. Zorientowana na klienta koncepcja CityPop, została wzbogacona o aplikację, informującą o wydarzeniach dla mieszkańców. Jej celem jest inicjowanie interakcji i tym samym budowanie więzi społecznych. Każdy budynek zaoferuje tętniące życiem części wspólne, a także kompleksową ofertę usług i indywidulanych udogodnień, oraz wygodny dostęp do transportu publicznego."
 
Jani Nokkanen, CIO Real Estate w NREP: "Blisko 80% mieszkańców większych niemieckich miast wynajmuje mieszkania, jednak nadal istnieje znaczna nierówność między podażą a popytem w segmencie wysokiej jakości lokali położonych w atrakcyjnych lokalizacjach. Zdiagnozowaliśmy, gdzie ta potrzeba jest najbardziej odczuwalna i dostrzegamy możliwość zastosowania naszych sprawdzonych rozwiązań; lokali, których funkcje koncentrują się na jakości życia, potrzebach użytkowników i zrównoważonym rozwoju.
 

Co musisz wiedzieć, kupując nieruchomość na Cyprze?

WhitePress Prawa