Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Ciepłe dni sprzyjają organizacji wydarzeń na świeżym powietrzu. Imprezy plenerowe mogą być zakrojone na różną skalę w zależności od okazji, tematyki i okoliczności wydarzenia. Niezależnie od tego, jak duża ma być impreza, wymaga dobrego zaplanowania i przygotowania. Jak zorganizować wydarzenie, by na długo zapadło w pamięci uczestników?

imprez_plenerowych.jpg

Wybór miejsca imprezy plenerowej

Otwarta przestrzeń daje duże możliwości ciekawego spędzania czasu. Dodatkowo pozwala zorganizować imprezę z wieloma atrakcjami dla dużej liczby gości. Rodzajów wydarzeń plenerowych jest wiele. Mogą to być pikniki rodzinne, imprezy firmowe, festyny, imprezy tematyczne czy wydarzenia okolicznościowe. Pierwszym krokiem jest oczywiście wybór odpowiedniego miejsca w zależności od charakteru imprezy. Warto zdecydować się na miejskie tereny zielone lub obrzeża miasta. Można również połączyć catering grillowy ze spływem kajakowym lub gokartami. Wszystko zależy od lokalizacji imprezy i możliwości organizatora. 

 

Scenariusz wydarzenia

Wszystkie działania w ramach imprezy plenerowej powinny być odpowiednio zaplanowane. Scenariusz i plan wydarzenia pozwolą uniknąć dezorganizacji, stresu i niepotrzebnego chaosu. W tym celu warto przygotować rozkład następujących po sobie punktów programu. Analizując krok po kroku przebieg imprezy, można dostrzec ewentualne problemy czy niedociągnięcia. Ponadto scenariusz ma za zadanie poinformować podwykonawców, kiedy powinni być gotowi na swoje działania. 

 

Ciekawe atrakcje dla dzieci i dorosłych

Na imprezie nie może zabraknąć wielu atrakcji – pod tym względem plener daje naprawdę duże możliwości. Dobór rozrywek dla uczestników powinien być dopasowany do okoliczności, tematyki i charakteru imprezy. W przypadku imprez rodzinnych należy zadbać o strefy atrakcji dla dzieci. Warto zatrudnić doświadczonych animatorów i konferansjerów, którzy zadbają o dobrą zabawę dla najmłodszych. Uwagę dzieci z pewnością przykują dmuchańce, trampoliny, ścianki wspinaczkowe, pokazy baniek mydlanych czy występ iluzjonisty. A jakie atrakcje sprawdzą się w przypadku imprez plenerowych dla firm? Największą popularnością cieszą się catering grillowy, pokazy, spektakle, koncerty czy warsztaty. To tylko wybrane propozycje na ciekawe atrakcje dla dorosłych. Pomysłów na udaną imprezę jest naprawdę dużo – sportowe konkurencje, gry integracyjne, występy artystów, wojskowy tor przeszkód, występy taneczne, degustacje i wiele więcej.  

 

Jak sprawnie zorganizować imprezę plenerową?

Organizacja imprez plenerowych wymaga przemyślanego planu i dobrej logistyki. Jeżeli chcemy mieć pewność, że wydarzenie przebiegnie po myśli z dbałością o każdy szczegół, warto powierzyć organizację imprezy agencji eventowej. Jedną z nich jest Kids Planet , która specjalizuje się w planowaniu i przygotowywaniu imprez dla dzieci i dorosłych. Agencja eventowa (http://www.kidsplanet.pl/) zajmuje się kompleksową organizacją wszelkiego rodzaju wydarzeń – począwszy od opracowania scenariusza, rekomendacji miejsca, cateringu, oprawy muzycznej, atrakcji, na kwestiach technicznych kończąc. Dzięki pomocy specjalistów możemy być pewni, że impreza plenerowa stanie się niezapomnianym przeżyciem dla uczestników.

WhitePress Prawa