Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Już w kwietniu celebryci, gwiazdy, twórcy oraz aktorzy zmierzą się z offroadowymi przeszkodami i przetestują swoje umiejętności jazdy w ciężkich warunkach. Podczas wydarzenia „Offroad Gwiazd 2023 – razem pokonamy przeszkody” odbędzie się rywalizacja, przeprowadzana pod okiem profesjonalnych instruktorów i zawodników motosportu. Głównym celem jest promocja bezpiecznej jazdy poparta czynami - wsparciem poszkodowanej w wypadku samochodowym rodziny.

 

Już 15 kwietnia odbędzie się jedyne w swoim rodzaju wydarzenie charytatywne na największym profesjonalnym Offroad Parku w Polsce - Poligon4x4 w Górze Kalwarii. Na wydarzenie zaproszeni zostali: Monika Richardson, Eliza Gwiazda, Konrad Wojterkowski, Iwona Węgrowska, Milena Rostkowska Gallant, Piotr Mróz, Anna Powierza, Aleksandra Kostka, Tomasz Oświęcimski, Arkadiusz Janiczek, Anna Lucińska, Agnieszka Wasilewska, Maja Hyży, Karolina Motylewska, Kamila Ścibiorek, Weronika Korol, Marta Wiśniewska, Małgorzata Tomaszewska, Aleksander Sikora, Rafał Jonkisz, Marta Rentel (@martirenti), Kamil Przystał i wielu innych.

 

Podczas trzyetapowej rywalizacji offroad, uczestnicy będą musieli pokonać wiele przeszkód wymagających przemyślanej i bezpiecznej jazdy. W rolę sędziów i instruktorów, którzy również nie będą mieli łatwego zadania, wcielą się między innymi zawodnicy motorsportu. Dodatkowo uczestnicy będą mogli wziąć udział w spektakularnym pokazie udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu licencjonowanych profesjonalistów oraz w bezpiecznych warunkach sprawdzić swoje umiejętności jazdy w stanie nietrzeźwości, który będą imitowały tzw. alkogogle.

 

Zanim celebryci zasiądą za kierownicami samochodów terenowych i przystąpią do intensywnej rywalizacji, dobiorą się w jedyne w swoim rodzaju zespoły. Ich zmagania na trasie będą dokładnie obserwowane, a każdy etap szczegółowo oceniony przez doświadczonego instruktora. Rywalizacja i presja czasu będzie ich wrogiem, a spokój i bezpieczna jazda przyjacielem - do każdej próby podejdą tylko raz. Na koniec tego wyjątkowego wydarzenia wybrane zostaną trzy zespoły, które postawią poprzeczkę bezpieczeństwa najwyżej i staną na podium. Choć na wspomnianym podium staną trzy drużyny, to faktycznie wygra każda, która bezpiecznie pokona przeszkody. – mówi Grzegorz Rożalski, inicjator i współtwórca projektu Poligon4x4 Offroad Park, kierowca wyścigowy oraz CEO Emotivo Sp. z o.o.

 

Offroad Gwiazd 2023 jest organizowany na największym profesjonalnym Offroad Parku w Polsce - Poligon4x4. Celem przyświecającym przy tworzeniu tego obiektu było wprowadzenie nowych standardów profesjonalizmu i bezpieczeństwa w polskim offroadzie. Zwieńczeniem tego celu jest Offroad Gwiazd 2023. Obiekt powstał we współpracy z licencjonowanymi instruktorami sportów samochodowych. Stworzony został z myślą o profesjonalistach, ale zaprojektowany z naciskiem na bezpieczeństwo początkujących.

 

Każdy, kto chce pojawić się na wydarzeniu Offroad Gwiazd 2023 i dołączyć do rywalizacji celebrytów może  przelać wybraną przez siebie kwotę, a następnie skontaktowć się z profilem na Facebooku @Poligon4x4  w celu zweryfikowania wpłaty.

 

Rodzina Kaczmarczyków zmaga się z poważnymi konsekwencjami agresji, która spotkała ich na drodze. Choć Konrad (34 lata) i Karolina (31 lat) wybudzili się ze śpiączki w styczniu 2023, to dalej potrzebują wsparcia szeregu lekarzy i specjalistów. Ich dzieci znajdują się pod opieką babci i cioci. Staś (2.5 roku) w wyniku powikłań po wypadku wymaga całodobowej opieki oraz rehabilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Staś zaczyna mówić pojedyncze sylaby oraz przełykać rozdrobnione jedzenie.

 

Bilet na wydarzenie zostanie przekazany pięciu osobom, które dokonały weryfikacji oraz wpłaciły najwyższy datek na rzecz rodziny Kaczmarczyków na zbiórkę: https://www.poligon4x4.pl/post/rodzina-kaczmarczyk

 

Informacja o osobach, które uzyskały bilet zostanie opublikowana 11 kwietnia na fanpage'u na Facebooku oraz w wiadomości prywatnej.

 

Kompleks nazwany Poligon4x4 Offroad Park składa z 3 kluczowych elementów. Pierwszym z nich to Tor Prezentacyjno-Treningowy o 20 modułach i łącznej długości około 1500 m, który został zaprojektowany we współpracy z licencjonowanymi instruktorami. Będzie służyć zarówno do jazd hobbystycznie, ale także jako miejsce do testów pojazdów i poszczególnych systemów motoryzacyjnych przez dealerów samochodowych. Drugim elementem obiektu jest Trasa Offroad, w ramach której są przewidziane trzy Strefy Freeride sprawiające, że 4 km to minimalna odległość, jaką można będzie pokonać. Strefy będą różnić się od siebie zarówno poziomem trudności, jak również nawierzchnią. Różnorodność przygotowanych tras pozwoli na pokonywanie ich zarówno SUVami, Crossoverami oraz autami terenowymi. W zależności od dokonanych na trasie wyborów i umiejętności kierowców, w terenie będzie można spędzić od 1 do 3 godzin pokonując maksymalnie dystans od 4 do 7 km. Trzeci element obiektu to Tor Quadowy składający się z trzech oddzielnych tras różniących się od siebie długością i poziomem zaawansowania. W zależności od umiejętności i potrzeb można skorzystać z pierwszej trasy o charakterze szkoleniowym lub z dwóch pozostałych dedykowanych bardziej zaawansowanym kierowcom. Co istotne cały Tor Quadowy jest otoczony przez tak zwaną Trasę Techniczną, która umożliwia szybkie dotarcie do osoby wymagającej pomocy, na przykład przy ewentualnych problemach z pojazdem.

 

Możliwość realizacji motoryzacyjnych przygód na terenie kompleksowego obiektu, jakim będzie Poligon4x4 dedykowanego jeździe offroad zarówno samochodami, motocyklami, quadami, jak również pojazdami UTV, otwiera nowe możliwości przed miłośnikami offroadu w Polsce. To szansa dla organizatorów jazd, szkoleń i wydarzeń offroadowych oraz eventów motoryzacyjnych na zapewnienie nowej jakości usług o wyższym standardzie, bezpieczeństwie i jak najmniej inwazyjnych dla przyrody. Zainteresowanie jazdami offroad w Polsce rośnie wśród entuzjastów mocnych, motoryzacyjnych wrażeń, więc tworzenie takich miejsc jak kompleksowe parki offroadowe to krok w kierunku zmiany oblicza często krytykowanego, polskiego offroadu.

 

 Offroad Park. Branża motoryzacyjna zyska profesjonalny tor.

WhitePress Prawa