Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Każdy z rodziców uświadamia sobie, że stworzenie pomieszczenia dla dziecka to wielkie przedsięwzięcie To wielofunkcyjne wnętrze, które często pełni rolę miejsca na przyjęcia dla lalek, boiska sportowego, a także sypialni. Dlatego też stawiając na różnorodne kompozycje aranżacyjne, w tym także listwy przypodłogowe musimy zwrócić uwagę na ich wyborną jakość.

 

 

listwy przypodlogowe

 

Czy listwy podłogowe są konieczne?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, czemu nie musimy rezygnować z listew przypodłogowych planując wystrój pomieszczenia dla swojego malucha. Kluczowym zadaniem listew jest prawidłowa ochrona podłóg, przed wilgocią, czy osadem kurzu lub piachu. Listwy przypodłogowe dobrze ukrywają szczelinę dylatacyjną, która występuje w trakcie montażu podłogi. W takim wypadku kluczowa jest ochrona paneli nawet stworzonych z wysokiej jakości płyty MDF — podłogi w dużej mierze są odpowiednio impregnowane i zabezpieczane wodoodpornymi woskami na powierzchni oraz zamkach, natomiast w przypadku kurzu oraz wilgoci dostaną się przez szczelinę dylatacyjną, może wywołać to trzeszczenie ,a także nieestetyczne podwyższenie podłogi. W takim wypadku rozwiązaniem problemu będzie kosztowna wymiana powierzchni.

Listwy posiadają wielką rolę w ochronie ściany. Zważając na małych artystów, nie okiełznają malunków powstałych za pomocą kredek lub mazaków, jednak będą sprawowały skuteczną ochronę przed niechcianymi lub przypadkowymi uderzeniami. Listwy podłogowe gwarantują wspaniałe wykończenie podłogi oraz skutecznie zabezpieczają ścianę przed defektami.

Kolejnym, istotnym punktem jest bezpieczeństwo — prawidłowo wyprofilowana listwa przypodłogowa pozwala na skuteczne schowanie, przewodów oraz wszelkich domowych instalacji elektrycznych. Kable schowane za materiałem nie będą budzić ciekawości dzieci, zapewniając bezpieczeństwo podczas zabawy.

 

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do pokoju dziecka?

Dostępne w sprzedaży wytworzone są z przeróżnych materiałów, o artystycznych formatach i niespotykanych strukturach. Które zatem są najlepsze dla tak ważnego pokoju?

Odpowiedź jest jedna: gładkie, o prostym przekroju. Najważniejszym elementem jest w nich lekkość w myciu listew. Nawet najlepszym zdarza się wylać kubek z herbatą, a w pokoju dziecięcym zdecydowanie należy spodziewać się niespodziewanego. Dlatego właśnie dla rodziców, doceniających porządek, sztukateria o prostym przekroju, bez niepotrzebnych w tym przypadku żłobień i ornamentacyjnych wzorów to doskonały wybór. Dodatkowym atutem jest to, że listwa przypodłogowa od Mardom cechuje się wspaniałą odpornością na wilgoć. Właściwości wodoodporne listwy zapewniają perfekcyjny wygląd listew przypodłogowych nawet w sytuacji długiej styczności z wodą, co w konsekwencji zalania nie spowoduje puchnięcia oraz zdeformowania.

Sprawdzając listwy przypodłogowe, powinniśmy postawić przede wszystkim na produkty trwałe. Sztukateria do pokoju dziecięcego ma za zadanie być odporna na niechciane uderzenia podczas figli czy sprzątania, a zarazem być wytrzymała na dziecięcą ciekawość. Jak wiemy dzieci, mogą w każdej chwili wpaść na pomysł przetestowania sztukaterii — ta słabej jakości wgniecie się i zdeformuje pod naciskiem dziecięcych dłoni. Biorąc pod uwagę aspekt wizualny, ale również bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli za listwami ukryta jest jakakolwiek elektryka, powinniśmy zastosować produkty o dobrej jakości, odporne na uszkodzenia. Takie właśnie są listwy podłogowe Mardom Decor — wytrwały materiał PolyForce w połączeniu z innowacyjną technologią ScratchShield®, która w największym stopniu utwardza powierzchnię, co powoduje, że sztukateria jest wyjątkowo wytrzymała. Wytrzymałość materiału zapewnia ochronę nie tylko przed uderzeniami, lecz także przed intensywnymi zarysowaniami takimi jak nożyczki.

 

Aranżacja pokoju dziecięcego

Zakupując sztukaterię do pokoju swojego dziecka, liczymy na to, aby była użyteczna, ale zarazem ładna i pasowała do wnętrza — również w przyszłości. Czym zatem się sugerować?

 

Rozmiar pomieszczenia, a wielkość listew przypodłogowych

Powinniśmy dobrać listwę zgodnie z wymiarami pomieszczenia. Duży pokój zachowa równowagę jeśli wybierzemy do niego listwę od 10 cm oraz powyżej. Podczas urządzania średniego pomieszczenia proponujemy listwy w przedziale 10 - 6 cm, a dla niewielkiego metrażu sprawdzą się listwy poniżej 6 cm. Dzięki kierowaniu się tą zasadą zachowamy balans we wnętrzu ,a także wizualnie wyrównamy proporcje.

 

Zmiana koloru ścian, a listwa przypodłogowa

Umieszczając listwy przypodłogowe w pokoju dziecięcym, liczymy na to, aby pełniły swoją funkcję przez długie lata. Dorastanie naszych pociech, jednak sprawi, że na pewnym etapie remont będzie nieunikniony. Listwy od Mardom Decor można zmieniać pod względem malowania, dopasowując ich wygląd do zmieniającego się wnętrza. Bez obaw można zastosować dokładnie tę samą farbę, którą zostały pokryte wcześniej ściany. Należy jednak pamiętać o wyborze farby na bazie wody. Listwy Mardom Decor pokryte są zabezpieczającym primerem o właściwościach wygładzających, który ułatwia malowanie i zwiększa przyczepność pigmentu do materiału. Dzięki temu, wraz z dorastaniem dzieci, można przemalowywać listwy, dopasowując je do aranżacji pokoju.

 

Białe listwy przypodłogowe

Wybierając listwy do pokoju dziecięcego, możemy zastosować ponadczasowy klasyk, który będzie pasował do każdego koloru, niezależnie od zmieniającej się przez lata aranżacji. Biała listwa przypodłogowa to idealne rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w pokoju dziecięcym, ale także w całym domu. W ofercie Mardom Decor znajduje się kolekcja listew przypodłogowych Premium, które pokryto ekskluzywną, satynową powłoką, sprawiającą, że sztukateria nabiera luksusowego śnieżnobiałego koloru. Listwy są odpowiednio zabezpieczone , a także gotowe do montażu. To wybór na lata, który doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.