Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Fani sportów zimowych z pewnością cieszą się na zbliżający się wielkimi krokami zimowy sezon. Obóz narciarski może być doskonałą okazją do podniesienia swoich umiejętności lub w przypadku osób początkujących nauki jazdy na nartach. To także świetny sposób na spędzenie czasu w gronie bliskich, zabawę oraz relaks.

 

Takie szkolenia odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów, a swoich sił mogą spróbować osoby w każdym wieku. Gdzie wybrać się na obóz narciarski 2024?

Jak wygląda szkolenie narciarskie?

Decydującym się na wyjazd na obozy narciarskie 2024, organizator zapewnia zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie NNW i KL, podstawowy serwis sprzętu i karnety narciarskie. W ciągu dnia szkolenia, które trwa do 6 godzin, uczestnicy obozu uczą się pod okiem doświadczonych instruktorów. Forma szkolenia zawsze dostosowana jest do poziomu zaawansowania uczestników. Program przewiduje treningi dla osób zupełnie początkujących, jak i dla zaawansowanych narciarzy.

Ponadto w czasie wyjazdu na obóz narciarski uczestnik może liczyć na bilety wstępu do atrakcji turystycznych przewidzianych w programie wyjazdu, transfery na wyciągi oraz obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy. Przejazd autokarem zazwyczaj trzeba opłacić dodatkowo na własną rękę.

Każdego roku organizowane są obozy narciarskie dla dorosłych, dla młodzieży, obozy narciarskie dla dzieci oraz obozy rodzinne.

 

Czego uczą obozy narciarskie?

Podstawowym celem obozów narciarskich jest nauka szusowania po stoku. W ciągu każdego dnia uczestnicy szkolenia spędzają wiele godzin w butach narciarskich, żeby poznać podstawy lub rozwinąć swoje umiejętności, pracując z najlepszymi instruktorami.

Dodatkowo obóz narciarski dla dzieci uczy młodszych uczestników samodzielności, odpowiedzialności za współuczestników oraz integrują rówieśników.

 

Znakomicie przygotowane różnorodne trasy

Planując wyjazd na obóz narciarski warto zapoznać się z ofertą ośrodka Róża Wiatrów, który organizuje kolonie oraz obozy sportowe, w tym także obozy narciarskie.

Stałym miejscem wypadowym organizatorów jest największy w tej części Europy ośrodek narciarski w Chopoku (2024 m n.p.m.). Na miejscu na obozowiczów czekają nie tylko różnorodne trasy, ale również przepiękne krajobrazy. Może to być idealne miejsce na nadchodzący obóz narciarski 2024.