Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

tatuażMarzy Ci się delikatny damski tatuaż, ale za bardzo boisz się bólu? Nieustannie przeglądasz piękne wzory, lecz Twój lęk zwycięża i w efekcie rezygnujesz z wizyty w salonie? Poznaj 3 najbardziej i 3 najmniej bolesne miejsca na tatuaż, a z pewnością uda Ci się wybrać jedną z mniej wrażliwych stref na ciele! Satysfakcja z nowej, pięknej i trwałej ozdoby będzie ogromna!

 

Jaki ból odczuwa się podczas tatuowania?

Wykonywanie tatuażu zawsze wiąże się z bólem, ale natężenie tych nieprzyjemnych odczuć zależy od różnych czynników. Przede wszystkim jest to kwestia indywidualnych uwarunkowań. Niektórzy z nas mają bowiem wysoki, a inni niski próg bólu. W drugiej kolejności istotne jest to, jakie miejsce na ciele wybierzemy. W strefach o wyjątkowo cienkich warstwach skóry oraz tuż nad kością odczuwa się na przykład ból opisywany jako ostry i przejmujący. Tatuowanie skóry na wystających partiach kostnych (jak żebra czy kolana) wywołuje ból wibrujący. W najbardziej umięśnionych i wyposażonych w warstwę tłuszczu częściach ciała mamy zaś do czynienia z odczuciami przypominającymi pieczenie, tępy ból lub mocne drapanie. Jak widzisz, wiele zależy od tego, jakiego wyboru dokonasz, wskazując tatuażyście konkretną lokalizację nowego wzoru. Zrób to świadomie, zaglądając uprzednio do poniższego zestawienia! Mamy nadzieję, że dzięki tym podpowiedziom twoje tatuaże damskie powstaną w sposób prawie bezbolesny.

 

3 najbardziej delikatne miejsca na ciele, niepolecane wrażliwcom:

  1. Dłonie – naskórek naszych dłoni ulega nieustannej wymianie, gdyż jest narażony na zużycie i przystosowany do ciągłych uszkodzeń. Cienka, młoda skóra bez warstwy tłuszczu, za to z mocnym ukrwieniem, strukturą kostną i mnóstwem zakończeń nerwowych wystawi Cię na ból bez taryfy ulgowej. Ciągły ruch dłoni, którego nie sposób uniknąć utrudni zaś później gojenie rany.
  2. Pacha – Choć tatuaże pod pachą są ostatnio bardzo modne i można łatwo ukrywać ich istnienie, nie polecamy tatuowania tej strefy. Skóra w tym miejscu jest wyjątkowo wrażliwa – do tego stopnia, że część tatuażystów osobiście odradza pokrywanie jej wzorem.
  3. Szyja i kręgosłup – dyskretne i bardzo kobiece tatuaże za uchem mogą wyglądać seksownie, podobnie jak motyle czy kwiaty utrwalone na kręgosłupie. Są to jednak miejsca, przez które przechodzą tysiące połączeń nerwowych, co owocuje silnym bólem podczas wykonywania permanentnego malunku.

 

3 najmniej wrażliwe na ból strefy ciała, idealne na tatuaż:

  1. Dolna część pleców – tatuowanie pleców (tylko nie wzdłuż kręgosłupa) nie jest specjalnie bolesne. Szczególnie poleca się w tym względzie ich dolne partie, które nie są wrażliwe.
  2. Przedramię – tatuażyści chętnie wykonują wzory na przedramionach, bo jest to nie tylko odpowiednio szerokie i gładkie tło dla tatuażu, ale też strefa komfortowa dla ich klientów. Stosunkowo gruba skóra i mięśnie czynią przedramię miejscem jakby stworzonym do nakłuwania igłą z tuszem.
  3. Łydka – nasze łydki są z reguły mocno umięśnione, co czyni je nieszczególnie wrażliwymi na bodźce zewnętrzne. Jeśli więc na myśl o igle oblewa Cię zimny pot, zacznij zabawę w tatuowanie od tego miejsca na ciele.

Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomógł Ci podjąć decyzję i zapisać się wreszcie na sesję tatuowania. Zaryzykuj i pozwól się nieść przygodzie!

WhitePress Prawa