Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Wybierając dodatki do naszej sypialni, najważniejszym z nich jest odpowiedni dobór materaca. Wśród wszystkich możliwości na rynku możemy wyróżnić dość popularny model, jakim jest materac piankowy. Na wstępie warto zaznaczyć, że ich wypełnienie można spotkać w dwóch odmianach – z pianki termoelastycznej oraz wysokoelastycznej. Charakteryzują się one różnymi właściwościami oraz stopniem twardości. Ogromną zaletą jest to, że są one dostępne w atrakcyjnych cenach.

 

Materace_piankowe.jpg

Czym różnią się materace termoelastyczne od wysokoelastycznych?

Czynnikami przy wyborze odpowiedniego materaca są: odpowiednie dopasowanie do ciała, materiał wykonania, twardość, elastyczność oraz funkcjonalność. Idealnie sprawdzą się tutaj materace piankowe z pianką termoelastyczną lub wysokoelastyczną. 

Materac termoelastyczny – pianka zastosowana w tego rodzaju materacach idealnie dopasowuje się do kształtu oraz pozycji naszej sylwetki w trakcie snu, dzięki temu, że staje się bardziej elastyczna pod wpływem temperatury oraz nacisku naszego ciała. 

Materac wysokoelastyczny – materace z pianki wysokoelastycznej są odporne na odkształcenia oraz charakteryzują się dużą wytrzymałością, co sprawią, że posłuży nam na długie lata. Dzięki swojej elastyczności i sprężystości ułatwi nam zmianę pozycji w trakcie odpoczynku. 

Szeroka oferta materacy piankowych dostępna jest na https://sembella.pl/pl_PL/kategoria/materace-piankowe

Czym zatem się różnią? Wszystkie wymienione powyżej cechy świadczą, o wysokiej jakości produktu a różnice między nimi są minimalne. Jedną z nich jest wentylacja, która lepiej sprawdza się w materacach wysokoelastycznych. Natomiast drugi rodzaj będzie odpowiedni dla osób z problemami kręgosłupa, przez co polecany jest najczęściej jako materac ortopedyczny. 

 

Dla kogo przeznaczone są materace piankowe?

Materace piankowe będą odpowiednim wyborem dla osób zmagających się z alergią. Nie chłoną kurzu, zapobiegają rozprzestrzenianiu się bakterii, grzybów i roztoczy. Świetnie radzą sobie również z odprowadzeniem wilgoci. Drugą grupą kontrahentów będą osoby skarżące się na różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne związane z kręgosłupem. Dzięki temu, że materace idealnie dopasowują się do naszego ciała, zmiana pozycji w trakcie snu nie sprawi nam najmniejszego problemu.

 

Pielęgnacja materacy piankowych 

Odpowiednie dbanie o higienę i pielęgnację materacy z pewnością wpłynie na żywotność ich użytkowania. Warto co kilka miesięcy odwracać je na drugą stronę, co poprawi jakość naszego snu. Coraz więcej producentów produkuje materace ze ściąganymi pokrowcami, co znacznie ułatwia dbanie o jego czystość. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na zalecenia dotyczące ich pielęgnacji, aby służyły nam one jak najdłużej. Kiedy zatem wymienić materac na nowy? 

Materace jak każda rzecz w naszym domu po jakimś czasie się zużywa. W tym przypadku przy dobrej pielęgnacji i odpowiednim użytkowaniu warto zdecydować się na ich wymienię po około 4-5 latach. Spanie na zużytym już materacu może mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, dlatego warto o tym pamiętać.