Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Markizy tarasowe to bardzo ważny element wyposażenia przestrzeni na zewnątrz budynku, który ma istotny wpływ na komfort wypoczynku. Nie ma znaczenia jaką przestrzenią tarasu dysponujemy i czy stawiamy na markizy elektryczne czy też na markizy zwijane. Każda markiza tarasowa, która charakteryzuje się wysoką jakością powinna być odporna na warunki atmosferyczne - w tym promieniowanie UV, jak również śnieg i deszcz. Co jeszcze brać pod uwagę, aby markiza na taras spełnia swoją rolę? Sprawdź!

Markiza na taras

Markiza na taras - o czym mowa w praktyce?

Markizy stosowane są do osłaniania tarasów i w przeciwieństwie do ich balkonowych odpowiedników, charakteryzują się sporymi gabarytami. Rozłożona markiza tarasowa dochodzi nawet do 3,5 m. Można z powodzeniem z jej pomocą osłonić się przed słońcem zarówno na tarasie, jak również w przypadku letnich ogrodów.

Markizy tarasowe dostępne między innymi w solaro.com.pl mają składane przegubowo ramiona. Materiał markizy pozwala na pełen relaks, nawet przy dużym nasłonecznieniu, bądź też niesprzyjających warunkach panujących na zewnątrz. Bez względu na to czy mowa o śniegu, wietrze czy też deszczu. Mamy tu szeroki wybór markiz, który dedykowany jest przestrzeniom zarówno o małym, jak i dużym metrażu. Konstrukcja markizy jest w pełni stabilna i może być użytkowana przez wiele lat. Materiał markizy jest trwały. Markiza pozwala na regulację kąta nachylenia.

 

Markiza tarasowa musi być odporny materiał

Tkanina markiz tarasowych odporna na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych to strzał w dziesiątkę. Musi być ona szczelna i trwała - tylko takie sprawdzą się w użytkowaniu na długie lata. 

Konieczne jest zwracanie także szczególnej uwagi na to, jaki jest jej kolor. To ważne w eksploatacji. Koniecznie sprawdzajmy także to, czy jest w pełni odporna zarówno na płowienie, jak i na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia powietrza. Tutaj kłania się w pas stosowanie materiału, który następnie zostaje poddany impregnacji. Ważną rolę odgrywa ochronna powłoka. 

 

Markizy tarasowe - jak się je zwija?

To wszystko zależy od tego, na jaki model markizy się zdecydujemy. Możliwe jest więc jej rozwijanie za pomocą taśmy. Na rynku dostępne są także modele, które można rozwijać ręcznie, jak również za pomocą silniczka elektrycznego. Jeśli chodzi o ostatni model, tu do czynienia mamy zarówno z uruchamianiem przez użycie pilota, albo też klawiszy. Jeśli decydujemy się na model, który należy obsługiwać ręcznie, wówczas konieczne jest weryfikowanie warunków pogodowych. Jeśli mamy do czynienia z ulewnym deszczem, albo też burzą, wówczas zalecane jest natychmiastowe zwinięcie markizy. Powód? Ochrona przed ewentualnymi uszkodzeniami. 

Jeśli natomiast jesteśmy posiadaczami markizy, która jest sterowana elektrycznie, wówczas można dokupić do niej czujnik pogodowy. Takie działanie kiedy pojawi się deszcz, bądź wystąpią silne podmuchy wiatru, będzie składała się w sposób automatyczny. Tak samo od razu rozłoży się wówczas, kiedy na dworze będzie piękne słońce. 

Koniec końców jak widać, wybór markizy nie może być dziełem przypadku. Dobrze dobrana markiza to przysłowiowy klucz do sukcesu na drodze do cieszenia się z potencjału, jaki daje. Pamiętajmy o tym, aby sięgać wyłącznie po modele od sprawdzonych producentów, którzy są obecni na rynku od lat. Taka inwestycja gwarantuje to, że będziemy mieć nie tylko komfort użytkowania, ale również to, że będziemy mogli się nim cieszyć przez wiele długich lat. Inwestycja w markizę to wydatek na lata, o tym należy pamiętać zawsze. Dobra markiza na taras, to komfort!