Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Wiek nastoletni niesie ze sobą wiele wyzwań. Co interesujące, dotyczy to także aranżacji pokoju. Kolorowe tapety i małe meble już nie wystarczą. Sprawdźmy więc, jak wyposażyć sypialnię nastolatka. Czy nowoczesne łóżka młodzieżowe rozkładane to dobry pomysł?

Łóżka młodzieżowe

Jakie łóżko do pokoju młodzieżowego?

Zacznijmy od tego, że łóżka dziecięce to już trochę inna kategoria. Nasze pociechy się zmieniają, a my musimy się do tego dostosować. Chodzi nie tylko o wystrój, ale przede wszystkim rozmiar. Łóżko dla dorastającej osoby nie może być zbyt krótkie. Jednocześnie warto zadbać o to, aby było trochę za długie. Rzecz w tym, że dzieciaki rosną do 18 roku życia i dobrze mieć te dodatkowe kilka centymetrów zapasu na przyszłość. W innym wypadku znów może pojawić się konieczność wymiany mebla już po paru latach. A co z szerokością?

W małym pokoju nastolatka łóżko pojedyncze 80 x 200 może okazać się jedyną opcją. Jeśli jednak mamy do dyspozycji trochę więcej miejsca, warto dodać nieco szerokości. Dzieciaki naprawdę lubią swobodę. Chcą mieć możliwość zmiany pozycji podczas spania, jak i przeglądania smartfona. Nierzadko towarzyszą im psy lub koty. No i podręczniki szkolne, laptop. Właśnie dlatego łóżka młodzieżowe 90 x 200 czy 100 x 200 mm to dobry kierunek.

 

Łóżko młodzieżowe rozkładane

Łóżka młodzieżowe z pojemnikiem na pościel są praktyczne i łatwe w obsłudze zarazem. Dziś do tego opisu pasują nawet duże łóżka drewniane 120 x 200 mm. Jednak naszym zdaniem najlepiej jest kupić młodzieżowe łóżko tapicerowane. Po pierwsze to ładny mebel. Po drugie jest lekki. Łatwo go przetransportować, podnieść lub przesunąć.

Pokój młodzieżowy wiąże się także z dużą ilością poduszek. Zwłaszcza dziewczyny, choć to nie jest reguła, lubią mieć wokół siebie wygodne poduszki. Pojemnik do przechowywania pościeli powinien być zatem na tyle pojemny, aby zmieścić w nim dodatkowe akcesoria. To sprawdzony sposób na porządek w pokoju młodzieżowym. Właśnie tak powinno się kupować łóżka dla nastolatków.

 

Tanie łóżka młodzieżowe

Bez względu na to, czy chodzi o mały pokój dziecięcy, łóżko piętrowe dla bliźniaków, czy nawet szerokie miejsce do spania dla najbardziej wymagającego nastolatka – takie meble wcale nie muszą być drogie. Co ciekawe, dziś na stronie MyBed.pl można skonfigurować funkcjonalne łóżka młodzieżowe wedle ścisłych preferencji. Można też kupić profilowane poduszki, a także pufy dopasowane do łóżka. Już sam fakt, że jest to możliwe w jednym miejscu, obniża koszty zakupu. Sprawdź :)