Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Lato kojarzy się ze słońcem, odprężeniem, odpoczynkiem i ciepłem. Czy jest bardziej czy mniej gorące, zawsze pijemy latem więcej wszystkiego – wody, jogurtów, koktajli, lemoniad, drinków – słowem napojów chłodzących. I to nie tylko dlatego, że nasze organizmy potrzebują więcej płynów.

 kolorowe szklanki trend for home

 

Także dlatego, że to jest zwyczajnie przyjemne. Kolorowe szklanki na lato to świetny pomysł, żeby przyjemności było więcej.

Radość i energia w szkle o pastelowych kolorach

Szklanki z barwionego szkła są dobre do wielu napojów. Te duże wykorzystasz do wody z lodem, miętą, cytryną i innymi owocami. Także soki będą w nich wyglądały ciekawie, chociaż kolor szklanki zmieni nieco wygląd zawartości. Połączone z innymi naczyniami z barwionego szkła, na przykład talerzykami deserowymi, stworzą radosną aranżację pełną energii. Jeśli masz zamiar spędzić letni wieczór z przyjaciółkami na tarasie albo w ogrodzie, takie kolorowe szklane nakrycia będą na pewno odpowiednie. Mniejsze szklanki w pastelowych kolorach wykorzystasz do podania deserów – lodów, panacotty, małych porcji tiramisu, owocowych galaretek, musu malinowego albo innych pyszności. Idealnie sprawdzą się też do owoców z bitą śmietaną i dodatkami. Kolorowe szkło nada ciekawego wyglądu praktycznie każdej zawartości. Zaskocz swoich gości i przygotuj dla każdego deser w kolorze jego szklanki: z pomarańczą w pomarańczowej, z kiwi w zielonej, z truskawkami w czerwonej, z malinami w różowej i z borówkami w niebieskiej lub fioletowej. Albo to wszystko pomieszaj – lato to nie czas na porządek, to czas radosnej twórczości, cieszenia się życiem.

 

Kolorowe szklanki na domówce – każdy ma swój kolor na cały wieczór

Kto nigdy nie szukał swojej szklanki po powrocie z „parkietu” albo skądkolwiek na imprezie, ten może nie wiedzieć, o czym mowa. W języku profesjonalistów zajmujących się organizacją przyjęć przydzielenie każdemu gościowi szklanki w określonym kolorze to personalizacja. Może nie brzmi to dobrze, jeśli zapraszasz bliskich znajomych na domówkę, ale na pewno jest praktyczne. Jeśli nie masz kolorowych szklanek, możesz zwykłe szklanki jakoś pooznaczać – imionami lub inicjałami. Ale zestaw kolorowych szklanek to świetny pomysł, aby każdy zawsze odnalazł swojego drinka. Zapraszasz często pary? Spraw sobie dwa komplety kolorowych szklanek i daj im takie same szklanki. Naczynia w różnych kolorach mogą też być przeznaczone do różnych napojów. Zielone do lemoniady, czerwone do margarity, pomarańczowe do drinków z sokiem itp. Każdy pomysł jest dobry, aby urozmaicić wieczór.