Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Wiele osób nie wyobraża sobie domu bez kota i nie widzi problemu w tym, że czasem trzeba posprzątać po kociej zabawie czy odżałować zniszczone rzeczy. Przeważnie też właściciele kotów dbają o ich zdrowie i starają się zapewnić zwierzętom odpowiednie jedzenie.

 Karma dla kotow

Ponieważ kocia zdrowa dieta różni się od ludzkiej, resztki ze stołu nie są najlepszym pomysłem. Karma mokra dla kotów w puszkach jest rozwiązaniem wygodnym dla właściciela, a niektórzy sądzą, że jest zdrowsza niż karma sucha.

 

Dlaczego mokra karma jest zdrowa dla kotów

Dobrej jakości karma mokra dla kotów może z powodzeniem zastąpić surowe mięso, a nawet bywa lepsza. Producenci karm prześcigają się bowiem we wzbogacaniu ich różnymi dodatkowymi składnikami. W porównaniu z karmą suchą mokra jest bezpieczniejsza dla przewodu pokarmowego kata, bo zawiera odpowiednią ilość wody. Na rynku dostępna jest karma mokra dla kotów w dużym wyborze. Chodzi nie tylko o to, że są karmy wytworzone z różnych gatunków mięsa i z rożnych ryb. Są one także dostosowane do wieku kota – inne dla kotów bardzo młodych, inne – dla dorosłych i zdrowych, a jeszcze inne dla starszych i z różnymi chorobami. Dobierzesz właściwą karmę, czytając jaki ma skład i o jej przeznaczeniu na opakowaniu lub konsultując się z lekarzem weterynarzem.

 

Wygodna w użytkowaniu mokra karma dla kotów

Puszki dla kotów mają wielkość odpowiednią, aby je podawać na jeden posiłek. To bardzo praktyczne, bo nie musisz odmierzać ilości i przechowywać otwartej puszki. Sprawdzają się też, jeśli zostawiasz kota pod opieką obcej osoby – sąsiadki lub kogoś z rodziny. Nawet jeśli na co dzień karmisz kota mięsem, to na czas wyjazdu dobrze jest zostawić dla niego puszki. Wówczas osoba nie znająca dobrze kocich zwyczajów nie będzie miała problemu z podawaniem jedzenia. Po prostu otworzy puszkę mokrej karmy dla kota i wyłoży jej zawartość na koci talerzyk. Jeśli miałabyś skorzystać z puszek w taki sposób – na czas nieobecności – wypróbuj je przed wyjazdem. Upewnij się, że twój kot będzie jadł mokrą karmę z puszki. Zostaw tymczasowemu opiekunowi zwierzęcia dokładną instrukcję, ile razy i o jakich porach ma podawać jedzenie.