Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

W życiu zdarzają się często sytuacje, kiedy dwoje ludzi decyduje się na rozstanie z różnych względów. Procedury związane z rozwodem bywają sporym utrudnieniem, szczególnie wtedy, kiedy małżonkowie nie są w stanie samodzielnie ustalić określonych kwestii, jak orzeczenie o winie, podział majątku, czy też zasady opieki nad dziećmi. Z pomocą przychodzi wówczas kancelaria adwokacka. Dlaczego warto skorzystać z jej usług?

 

 

Zakres usług kancelarii adwokackiej związanych z rozwodem

W zakresie usług kancelarii adwokackiej, związanych z rozwodem, znajduje się m.in.:
- sporządzenie pozwu o rozwód,
- negocjacje między stronami, w celu wybrania jak najlepszych rozwiązań,
- pomoc w uzyskaniu alimentów na dzieci, w odpowiedniej wysokości,
- udzielanie porad prawnych.

Co niezwykle istotne, kancelaria adwokacka nie musi uczestniczyć w całej procedurze rozwodu, od jej samego początku. Może ona wstąpić w postępowanie w każdej chwili, w I lub w II instancji, gdy tylko zajdzie taka potrzeba, a więc wtedy, kiedy któraś ze stron zaczyna mieć problem ze skutecznym i korzystnym dla siebie przejściem przez całą procedurę.

 

 

Kancelaria adwokacka - przy rozwodzie - dlaczego warto z niej skorzystać i na co zwrócić uwagę przy jej doborze?

Jeśli chodzi o rozwody, kancelaria adwokacka oferuje pomoc na każdym etapie postępowania odpowiadając na wszelkie pytania stron dotyczące procedury sądowej oraz związanych z tym różnych zagadnień prawnych. Adwokat jest w stanie zastąpić każdą ze stron w rozprawach, co pozwala na uniknięcie przykrości i stresu, szczególnie wtedy, gdy mamy do czynienia z trudną sytuacją, jak np. zdrada lub nałóg jednego ze współmałżonków.

Decydując się na wybór kancelarii adwokackiej, warto kierować się przede wszystkim jej doświadczeniem na rynku i ilością przeprowadzonych spraw, a także opiniami klientów dostępnymi chociażby na jej stronie internetowej. Niekiedy bardzo istotna jest również znajomość języków. Mowa tutaj o sytuacji, w której jeden ze współmałżonków jest obcokrajowcem.


Artykuł powstał we współpracy z papaj-gajek.pl

WhitePress Prawa