Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Jednym z najskuteczniejszych sposobów, aby zachęcić dziecko do spania samemu, jest wyposażyć jego pokój w tapczanik dla dzieci. Nic tak dobrze nie działa na dziecko, jak zorganizowanie mu własnego, samodzielnego łóżka. Dziecko nie tylko czuje się w ten sposób docenione, ale także samo siebie uważa za dorosłą osobę, która podobnie jak rodzice śpi we własnym pokoju. Dziś znacznie łatwiej niż kiedyś jest znaleźć wygodny, ładny i niedrogi tapczanik dziecięcy. Bogatą ofertę w tym zakresie przygotowała firma Pinio, specjalizująca się w produkcji mebli dziecięcych z płyt MDF oraz drewna bukowego. Jeżeli są Państwo na etapie zakupu tapczanu dziecięcego i nie mogą zdecydować się na najlepszy dla dziecka wybór, zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty.

tapczanik-dla-starszaka.jpg

Tapczanik dziecięcy i jego rodzaje

W przygotowanej przez nas ofercie znajdą Państwo bogaty wybór łóżek, zarówno dla dzieci małych, jak i dla starszych dzieci, w tym chodzących do szkoły. Chcąc kupić solidnie wykonany tapczanik, który przez długi czas będzie służyć Państwa dziecku, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

 

Materiał, z którego łóżeczko jest wykonane

W sprzedaży funkcjonują dwa podstawowe rodzaje tapczaników. Te wykonane z płyt MDF oraz drewna bukowego. W przypadku łóżeczka dla twojego dziecka, które nie skończyło 3 lat, polecamy tańsze łóżeczka i tapczaniki z płyt MDF. Natomiast jeśli łóżko ma być bardziej obciążone, warto postawić na solidniejszą konstrukcję z drewna bukowego.

 

Powierzchnia spania

Kolejnym parametrem decydującym o wyborze konkretnego łóżka jest powierzchnia, która dziecko może wykorzystać do snu. Im starsze dziecko, tym większy powinien być jego tapczanik — to oczywiste. W ofercie Pinio.com.pl można znaleźć zarówno łóżeczka o wymiarze 140x70 cm, jak i większe, niemal pełnowymiarowe łóżka dla dzieci starszych.

 

Barierki

Bezpieczeństwo dziecka śpiącego na łóżeczku jest priorytetem dla rodziców. Aby zabezpieczyć je przed upadkiem w czasie snu, dla małych dzieci kupuje się łóżeczka o regulowanej głębokości ze ściankami. W przypadku starszych dzieci, do naszych łóżeczek można dokupić specjalne barierki boczne.

Wszystkie meble produkowane przez Pinio są produktami najwyższej jakości, spełniającymi rygorystyczne normy bezpieczeństwa i jakości. Do ich zabezpieczenia wykorzystuje się tylko ekologiczne środki i impregnaty, niezawierające żadnych lotnych, toksycznych substancji. Także sposób konstrukcji gwarantuje tym meblom wysoki poziom bezpieczeństwa oraz stabilność. Ma to szczególne znaczenie, biorąc pod uwagę, że dzieci wykorzystują swoje łóżka nie tylko do spania, ale i zabawy, w tym skakania itp.

Czy bezpiecznie jest kupować łóżeczko przez internet?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy przy zakupie tak istotnego dla dziecka mebla, jak tapczanik, warto decydować się na zakup przez internet. Oczywiście, że tak. Produkty znanych i cenionych producentów dają klientom pewność, że do ich domów trafią wielokrotnie sprawdzane pod kątem jakości meble. Wymagają one rzecz jasna montażu we własnym zakresie, ale nie jest to skomplikowane. W każdym opakowaniu z łóżeczkiem znajduje się szczegółowa instrukcja oraz niezbędne śruby i narzędzia. Dzięki temu cały proces montażu jest bardzo szybki i przyjemny, nawet dla osoby niemającej doświadczenia z majsterkowaniem. Tapczaniki i łóżeczka to również świetny pomysł na prezent z okazji narodzin dziecka. W takim przypadku polecamy oczywiście łóżko ze szczebelkami, będące najlepszym wyborem dla niemowlaka.

WhitePress Prawa