Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Często konsumenci pozostają przy sprzedawcy energii elektrycznej przez wiele lat. Głównie z przyzwyczajenia, ale też z powodu braku czasu na zgłębienie ofert innych dostawców. Podpowiadamy, jak bezproblemowo zmienić sprzedawcę energii elektrycznej oraz na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy.

 

Przed 2007 rokiem nie mieliśmy wpływu na wybór dostawcy prądu. Podmiot ten był tożsamy z dystrybutorem energii elektrycznej w danym regionie kraju. Teraz posiadamy możliwość wyboru sprzedawcy prądu, jak również oferty, która będzie dla nas najkorzystniejsza. Dzięki zmianie operatora energetycznego możemy cieszyć się niższymi rachunkami za prąd. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy rozsądnie i odpowiednio dopasowaną ofertą, bez żadnych kruczków w umowie.

W 2007 roku w Polsce została wprowadzona zmiana w zasadach dystrybucji energii elektrycznej. Spowodowało to, że na rynku pojawiła się konkurencja w postaci różnych dostawców. Sprzedawcy prądu zaczęli walczyć o klienta różnymi sposobami. Dlatego ważne jest, by zdecydować rozsądnie, po wcześniejszym sprawdzeniu wszystkich ofert dostawców energii elektrycznej w regionie, w którym mieszkamy lub prowadzimy firmę. W przypadku firm, po przemyślanej zmianie operatora, oszczędności w wydatkach na rachunki można liczyć nawet w tysiącach.

 

Tani prąd od właściwego dostawcy

W trakcie poszukiwań odpowiedniego dostawcy energii elektrycznej powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na niską cenę, ale także warunki umowy i swój komfort. Ceny prądu można sprawdzić na stronach internetowych sprzedawców, którymi jesteśmy zainteresowani lub w porównywarkach cenowych. Drugi aspekt może wymaga dokładniejszego zgłębienia ofert lub zasięgnięcia języka. Mamy do wyboru stanie w kolejkach, oczekiwanie na odpowiedź operatora przy słuchawce albo skorzystanie z prostego kalkulatora internetowego na stronie. Dostawca energii elektrycznej Enea ma na stronie formularz kontaktowy, dzięki któremu w prosty i wygodny sposób rozwiejemy wszystkie wątpliwości dotyczące oferty i poznamy warunki umowy. Nie musimy tracić czasu, stojąc w kolejkach ani oczekując na odpowiedź.

Dostawca prądu Enea posiada szeroką ofertę sprzedaży energii elektrycznej dla firm. Bierze wszystkie formalności związane ze zmianą sprzedawcy prądu na siebie. Nie musimy martwić się wypowiedzeniem umowy z dotychczasowym sprzedawcą ani zgłoszeniem zawarcia umowy sprzedaży Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego.

 


 Artykuł powstał przy współpracy z partnerem

WhitePress Prawa