Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

photo
Przerwa zimowa w nauce to coś, na co czeka zdecydowana większość uczniów zaraz po wakacjach letnich. Dzieci ogromnie cieszą się, że w ferie zimowe będą mogły, chociaż na chwilę zapomnieć o nauce. Przy czym rodzice powinni zadbać, aby całe dwa tygodnie ferii pociecha nie spędziła na "nicnierobieniu". Dobrą propozycją jest obóz. Jak wybrać obóz zimowy dla dziecka?

 

 

 

 

 

Zimowe obozowiska

Już po rozpoczęciu roku szkolnego, pojawia się wiele ofert wyjazdów na obozowiska zimowe. W sumie nie ma się czemu dziwić, ponieważ od 1 września do ferii zimowych mija na ogół ok. 4 miesięcy (dokładnie zależne jest to od województwa). Wydawać by się mogło, że jest to dużo czasu, który jak się okazuje - minie jak z bicza strzelił. Poza tym, na samym początku organizowane są liczne promocje cenowe, dzięki którym obóz można zakupić w jeszcze niższej cenie.

Może warto już we wrześniu znaleźć odpowiedni obóz zimowy dla dziecka? Dzięki temu każdy rodzic będzie pewny, że jego dziecko w tym czasie nie będzie narzekało na nudę. Wśród bogatej oferty, uda się znaleźć coś dopasowanego do potrzeb dziecka.

 

Zgodnie z zainteresowaniami

Wybierając obóz zimowy dla dziecka, kierujmy się jego zainteresowaniami. W szczególności, jeżeli mamy do czynienia ze starszymi uczniami, którzy potrafią już wyrazić swoje zdanie. Jeżeli dziecko na co dzień jest zapalonym zawodnikiem klubu piłkarskiego, to całkiem możliwe, że ów klub również organizuje jakiś wyjazd na zimę. Zimowy obóz piłkarski pozwoli na dalsze rozwijanie możliwości dziecka.

A może dziecko kocha tańczyć? Jeździć na nartach? Na desce snowboardowej? A może dziecko marzy o tym, aby nauczyć się tego, ale do tej pory jakoś nie nadarzyła się okazja? Nic straconego - organizowane są zimowiska, gdzie można nauczyć się jeździć na nartach, na desce od podstaw. Niekoniecznie od razu trzeba kupować dziecku całe wyposażenie, ponieważ wszystko dostępne jest na miejscu. Zima to dobra okazja do tego, aby spróbować czegoś nowego, dzięki czemu być może, będzie można odkryć w sobie na nowo pasję.

 

Bezpieczne dziecko

Nie zapominajmy również o bezpieczeństwie dziecka. Cena może być promocyjna, pasja pociechy jest ważna, ale absolutnym numerem jeden jest jego bezpieczeństwo. Posyłajmy dziecko na obóz zimowy tylko i wyłącznie ze sprawdzonym biurem podróży. Opinie o poszczególnych firmach bez problemu można znaleźć w sieci. Żyjemy w czasach kiedy ludzie lubią dzielić się ze sobą cennymi informacjami. Zawsze sprawdzajmy opinię. Może nie będzie ona 100% pozytywna - nikt nie jest w stanie wszystkim dogodzić, ale zdecydowana większość opinii powinna być na "tak". Poza tym warto sprawdzić plan aktywności podczas zimowiska.

Należy być świadomym tego, jakie są planowane zajęcia oraz gdzie mają zostać zakwaterowani uczestnicy obozu. Samodzielnie można sprawdzić to miejsce, nawet na odległość (znowu przypomina o sobie internet i wyszukiwarka). W końcu zimowisko ma być czasem wielkiego uśmiechu i radości, więc należy być pewnym tego, że wysyłamy dziecko do dobrego i sprawdzonego miejsca.

Artykuł powstał przy współpracy z sportfun.com.pl

Symptomy choroby psychicznej

Opakowanie – dobre relacje z klientami

WhitePress Prawa