Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Wypad nad jezioro albo morze to świetny sposób na spędzenie upalnych, letnich dni. Bez względu na to, czy planujemy wygrzewać się przez cały dzień na słońcu, czy może wolimy pływać i aktywnie spędzać czas, do walizki koniecznie powinny trafić stroje kąpielowe. Tylko jakie wybrać?

strój kąpielowy

Kostiumy kąpielowe mogą mieć różną postać. Od tradycyjnego bikini po stroje jednoczęściowe. Każdy z nich ma też szereg różnego rodzaju wariantów. Zazwyczaj dobór strojów kąpielowych determinuje nasza sylwetka. Sprawdź, który strój kąpielowy będzie najlepiej prezentował się na tobie.

 

Dla kogo strój kąpielowy jednoczęściowy?

Zacznijmy z wysokiego C, czyli kobiet, które cechuje figura w stylu "jabłko". Chodzi tu przede wszystkim o osoby obfitym biustem, brakiem wyraźnie zaznaczonej talii oraz nierzadko brzuszkiem. Większość kobiet z taką sylwetką nie będzie czuć się dobrze w bikini, dlatego warto im polecić przede wszystkim stroje kąpielowe jednoczęściowe. Jakie dokładnie? Zadaniem stroju będzie podtrzymanie biustu oraz "wygładzenie" brzucha. W związku z tym optymalnym wyborem mogą być stroje kąpielowe jednoczęściowe, które optycznie wydłużą sylwetkę, eksponując jednocześnie nogi i ramiona. Głównym zadaniem stroju będzie odpowiednie podtrzymanie biustu, dlatego na ten aspekt należy zwrócić szczególną uwagę podczas przymierzania. Pomocne w tym aspekcie mogą okazać się stroje z usztywnianymi miseczkami. Alternatywą dla strojów jednoczęściowych może być bikini z wysokim stanem, które również zapewnia wrażenie smuklejszej sylwetki.

Jednoczęściowe kostiumy kąpielowe polecane są także kobietom, które posiadają sylwetkę "gruszki". Jednoczęściowy strój kąpielowy skutecznie zniweluje charakterystyczną dla takiej figury dysproporcję między wąskimi ramionami a szerokimi biodrami. W zależności od rozmiaru biustu, ciekawym wyborem mogą być również jednoczęściowe stroje kąpielowe z głębokimi dekoltami, które są niezwykle popularne w modzie plażowej. Szeroki wybór tego typu modeli znajdziesz na stronie https://bikinarium.pl/pl/menu/stroje-kapielowe-jednoczesciowe-149.

 

Dwuczęściowy kostium kąpielowy - podążaj za najnowszymi trendami modowymi

Część kobiet preferuje dwuczęściowy kostium, który w wielu aspektach jest po prostu bardziej praktyczny. Nie krępuje ruchów, pozwala równomiernie opalić prawie całe ciało i jest po prostu lżejszy. Bikini wybiorą dziewczyny, które lubią ruch. Tutaj oczywiście najlepiej sprawdzi się sportowy strój. Jednoczęściowy model nie zapewni takiej swobody podczas np. gry w siatkówkę. Po bikini sięgną kobiety, które mają drobne piersi, a dwuczęściowy kostium pozwoli im lepiej wyeksponować takie walory jak brzuch. Zajrzyj na https://bikinarium.pl/ i znajdź idealne rozwiązanie na lato na plaży.