Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Co warto zobaczyć w mieście Częstochowa? Jakie hotele w Częstochowie wybrać?

Hotel_w_Czestochowie.jpg

Częstochowa kojarzy się przede wszystkim z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Jednak to piękne miasto ma do zaoferowania wiele innych atrakcji. Warto tutaj wspomnieć o pięknym Starym Rynku, czy Muzeum Produkcji Zapałek. Miejsc wartych zobaczenia jest o wiele więcej, a żeby ze spokojem odwiedzić każde z nich, warto zaplanować co najmniej dwudniową wizytę w Częstochowie. W artykule tym podpowiadamy co warto zobaczyć w Częstochowie oraz jak wybrać hotele w Częstochowie.

  1. Plan zwiedzania - Centrum miasta Częstochowa
  2. Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej
  3. Inne ciekawe atrakcje - Spływ kajakowy
  4. Hotele Częstochowa - Gdzie warto się zatrzymać?

 

1. Plan zwiedzania - Centrum miasta Częstochowa

Zwiedzanie warto zacząć od centrum Częstochowy, w którym można zobaczyć przede wszystkim piękny ratusz oraz rynek Starej Częstochowy. Oba te miejsca mają bogatą i ciekawą historię.

Pierwotnie Częstochowa była podzielona na dwa odrębne ośrodki miejski. Była to Stara oraz Nowa Częstochowa. Miasta zostały połączone w jedno w roku 1826. Następnie, w latach 1828 do 1836 budowano nowy ratusz. Miał on zastąpić dwa poprzednie budynki, które zostały zniszczone.

Obecny ratusz został zbudowany z cegły i jest jednopiętrowym budynkiem, wzniesionym na planie prostokąta. Rogi ratusza są zdobione. Dach budowli jest płaski. Ratusz posiada również wieżę zegarową, w której znajduje się galeria.

Stary Rynek w Częstochowie przeszedł modernizację i otoczony jest przez wiele pięknych zabytkowych kamienic. Wśród nich mieści się również karczma, w której Napoleon Bonaparte nocował w czasie drogi na Moskwę.

 

2. Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej

Po zwiedzeniu centrum pora odwiedzić sanktuarium maryjne. W tym celu należy udać się na Jasną Górę, gdzie znajduje się sanktuarium oraz zespół klasztorny zakonu paulinów. Jest to najważniejsze miejsce pielgrzymek wśród polskich katolików, a także najbardziej znane miejsce w całej Częstochowie. Na miejscu można podziwiać wiele różnych dzieł sztuki, a wśród nich obraz Matki Bożej Częstochowskiej, który każdego roku przybywa podziwiać tysiące turystów.

 

3. Inne ciekawe atrakcje - Spływ kajakowy

Poza licznymi zabytkami i wartymi uwagi miejscami oraz pomnikami w Częstochowie czekają także atrakcje w postaci spływu kajakowego. To doskonała forma rozrywki dla każdego, kto lubi aktywny wypoczynek. Spływ rozpoczyna się przy Bramie Mirowskiej. Z kolei jego koniec to sztucznie utworzony Zalew Tasarski. Osoby bardziej wprawione mogą jednak pozwolić sobie na dalszą trasę.

Warto jednak pamiętać, że chcąc skorzystać w pełni z uroków tego pięknego miasta, dobrze jest zaplanować nocleg i zarezerwować hotel. W tym celu można sprawdzić jakie propozycje mają dla turystów hotele w Częstochowie.

 

4. Hotele Częstochowa - Gdzie warto się zatrzymać?

W Częstochowie hotele to praktyczne rozwiązanie dla osób, które chcą bez pośpiechu zwiedzić wszystkie zabytki w mieście. W końcu Częstochowa może być świetnym pomysłem na rodzinny wypad, a jak wiadomo spacerując z dziećmi tempo zwiedzania może być znacznie wolniejsze.

Chcąc w pełni poczuć klimat średniowiecznego miasta warto wybierać Częstochowa hotele w odrestaurowanej zabytkowej kamienicy położonej blisko centrum. Takie hotele oferują pokoje dwuosobowe, ale także przystosowane są dla rodzin z dziećmi, a rezerwując pokój wcześniej często można trafić na tanie noclegi.

Z kolei planując służbowy wyjazd warto wybrać hotel, w którym znajduje się sala konferencyjna Częstochowa.