Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Rosnące ceny nieruchomości i materiałów budowlanych sprawiają, że marzenie o własnym domu oddala się dla większości z nas coraz bardziej w czasie. Jak niskim kosztem stworzyć własny dom, jeśli mamy już w posiadaniu działkę? Gotowe domy z bali, do kupna i sprowadzenia w ciągu kilku tygodni, pomogą spełnić marzenia o własnym zakątku.

Budowa domu marzeń - sięgnij po gotowy projekt!

Gotowe obiekty z bali drewnianych kojarzą się zazwyczaj z domkami letniskowymi, które można wynajmować w sezonie, a które przez resztę roku stoją zamknięte. Gotowe, pełnowymiarowe, powstałe z bali domy to zupełnie inna bajka - można w nich mieszkać przez cały rok, a jedyną dodatkową inwestycją jest wyposażenie wnętrza oraz dach, jeśli producent oferuje stan surowy otwarty. Dom zamówiony w takim stanie posiada ściany zewnętrzne z bali okrągłych, główne ściany wewnętrzne, konstrukcję stropu i więźbę dachową, ściany szczytowe z balika lekkiego oraz konstrukcję balkonu i wejścia. Oczywiście, różne projekty domów od różnych firm będą zawierać inne parametry podstawowe, ale taka jest najczęściej spotykana podstawowa propozycja.

 

Dlaczego warto zainwestować w domy drewniane?

Gotowe domy z bali mają wiele zalet, które mogą przekonać do ich wyboru nawet największych niedowiarków. Po pierwsze, są one ekologiczne, ponieważ drewno jest materiałem naturalnym, odnawialnym i przyjaznym dla środowiska. Ponadto domy z bali charakteryzują się doskonałą izolacją cieplną, co oznacza niższe rachunki za ogrzewanie i klimatyzację w porównaniu z tradycyjnymi domami. Drewniane domy są też bardzo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, co gwarantuje długotrwałe użytkowanie. Gotowe domy z bali są szybkie w budowie, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Istnieje również szeroki wybór projektów i możliwość dostosowania domu do indywidualnych potrzeb czy preferencji. Wreszcie, drewno nadaje wnętrzom ciepły i przytulny charakter, co sprawia, że mieszkanie w takim domu jest niezwykle komfortowe i przyjemne. Budynki z bali to nowoczesne domy, w których bez trudu zamontujesz systemy smart czy zabezpieczenia antywłamaniowe.

 

Materiały używane do budowy domu drewnianego

W przypadku domów z litych bali najczęściej wybieranym surowcem jest drewno świerkowe, sosnowe lub modrzewiowe ze względu na ich trwałość i dostępność. Te gatunki drewna są również stosunkowo łatwe do obróbki i mają dobre właściwości izolacyjne. Producent domów drewnianych opartych na gotowych projektach budynków do całorocznego użytkowania powinien stosować tylko te z bali przeznaczone do solidnych konstrukcji. Warto zwrócić uwagę na technikę, która zostanie zastosowana przy budowie danego domu - producenci stosują równie bale ciosane, bale okrągłe lub bale klejone. Żeby wymarzony dom spełniał swoją funkcję w rozsądnej cenie, często trzeba połączyć kilka tych technik. Takie całoroczne domy drewniane mogą powstać już w kilka tygodni.

 

W drewnianym domu nie brak mi niczego 

Gotowe domy z bali do kupna to ciekawa propozycja dla każdego, komu zależy na stworzeniu własnego miejsca bez zadłużania się na resztę życia. Całoroczne domy z bali stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących ekologicznego, energooszczędnego i szybkiego sposobu na budowę swojego wymarzonego domu. Ich popularność wciąż rośnie, a rozwój technologii produkcji sprawia, że są one coraz bardziej atrakcyjną opcją na rynku budowlanym. Zatem jeśli marzysz o domu, który nie tylko będzie piękny, ale także przyjazny dla środowiska i ekonomiczny w eksploatacji, gotowe domy z bali stanowią idealny wybór dla Ciebie.

Artykuł sponsorowany

WhitePress Prawa