Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

ekspresnawynajem
Osoby, które stoją przed swoim pierwszym w życiu wyborem ekspresu do kawy, mogą poczuć nie lada dyskomfort w sklepie. Stojąc przed półką, na której znajdują się wszelkie ekspresy do kawy różnych firm można przeżyć prawdziwy szok - mało kto zdawał sobie sprawę, że wybór jest aż tak szeroki

 

 

 

 

 

Poniżej znajduje się szereg porad, które ułatwią zakup najlepszego urządzenia do domowego użytku.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając sprzęt do parzenia kawy?

Ekspres do kawy do domu jest dużo mniej eksploatowany niż urządzenia tego samego typu w firmach. Z tego względu - wydajność ma nieco mniejsze znaczenie, gdyż można bezpiecznie przyjąć, że zaparzenie nawet kilku (w porywach do kilkunastu - w przypadku gości) kubków kawy w ciągu dnia nie jest szczególnie intensywnym użytkowaniem. Jednak oprócz wydajności, ekspresy do kawy charakteryzują się szeregiem innych cech.

Przede wszystkim zastanów się, czy chcesz zakupić model do zabudowy, czy wolnostojący. Choć zdecydowaną zaletą tego pierwszego jest wysoka estetyka - w przypadku awarii demontaż ekspresu jest dość mocno utrudniony. Z kolei ekspresy do kawy wolnostojące zajmują dość dużo przestrzeni, jednak w razie konieczności - można je z łatwością przemieścić, wyczyścić lub zawieźć do serwisu.

 

Jakie funkcje mają znaczenie?

Ekspres do kawy do domu powinien być dopasowany do potrzeb i preferencji domowników. Dlatego też warto wspólnie zastanowić się, jakie typy kawy będą cieszyły się szczególną popularnością wśród domowników, a także - jaki system spieniania mleka będzie odpowiedni. Dodatkowo, dobrym pomysłem jest przedyskutowanie tego, czy ekspres ma przyrządzać jedną, czy dwie kawy jednocześnie. Choć do prywatnego użytku zazwyczaj wystarczają te pierwsze - istnieje szerokie grono osób, które mimo wszystko preferują, by kawa była przygotowywana dla dwóch osób jednocześnie.

Niektóre ekspresy do kawy wyposażone są także w funkcję automatycznego czyszczenia. Choć oczywiście nie jest to konieczność - taka opcja zapewnia wygodę, a także wysoką higienę użytkowania ekspresu. W ten sposób nie da się zapomnieć o wyczyszczeniu sprzętu, a kawa zawsze smakuje przepysznie.

 

Rodzaje ekspresów - jakie są?

Wśród dostępnych typów można wskazać między innymi ciśnieniowy ekspres do kawy, a także modele przelewowe i kapsułkowe. Te ostatnie będą dobrym wyborem wszędzie tam, gdzie miejsca na urządzenie jest niewiele (charakteryzują się zazwyczaj niedużym rozmiarem), a także - nie pija się kawy często (z uwagi na stosunkowo wysoki koszt zakupu kapsułek w porównaniu z ziarnami kawy potrzebnymi do innych rodzajów ekspresów).

Ciśnieniowy ekspres do kawy może występować w dwóch podrodzajach: kolbowym oraz automatycznym. W tym pierwszym przypadku parzenie kawy odbywa się poprzez "przepuszczenie" przez świeżo zmielone ziarna kawy wody. Natomiast ekspresy do kawy automatyczne działają na podobnej zasadzie, jednak w ich przypadku - wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by urządzenie rozpoczęło pracę. Bogatą ofertę ekspresów do kawy znajdziesz na tej stronie: https://caffegrano.pl/kategoria-produktu/ekspresy-do-kawy/ 

 

Dlaczego to takie ważne?

Ekspres do kawy, choć nie jest absolutnie niezbędny w codziennym funkcjonowaniu gospodarstwa domowego, może wiele ułatwić i zapewnić sporo przyjemności. Każdy koneser tego czarnego napoju z pewnością potwierdzi, że przygotowany w profesjonalnym ekspresie napar smakuje dużo lepiej. Dodatkowo, w przypadku parzenia kawy w specjalnym urządzeniu jest niezwykle wygodne pozwala oszczędzić sporo czasu. Aby uzyskać aromatyczny napój, wystarczy bowiem wybrać odpowiednią opcję i uruchomić ekspres, podczas gdy w przypadku tradycyjnego parzenia - niezbędne jest wcześniejsze zagotowanie wody. Dodatkowo, kawa z ekspresu zapewnia komfort braku fusów w naparze.

WhitePress Prawa