Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

keratynowe prostowanie
Pożegnaj się raz na zawsze z prostownicą i nie rezygnuj z pięknych, prostych włosów. Keratynowe prostowanie włosów pomoże Ci odmienić na lepsze pielęgnację Twojej fryzury.  Mało tego, zaoszczędzisz czas i zyskasz zdrowsze włosy.

 

 

 

 

 

 

 

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

To zabieg wykonywany przez profesjonalistę w salonie fryzjerskim lub w pracowni keratynowej, których pojawia się coraz więcej w naszym kraju. Keratyna, taka, jaką można nabyć na amazonkeratin.pl, wygładza włosy, bez ingerencji w wiązania chemiczne w ich wnętrzu. Ba, sam ten związek stanowi główny budulec włosów. Przede wszystkim sam zabieg dodaje włosom blasku, dostarcza substancji odżywczych i świetnie poprawia kondycję. Proste włosy są więc tylko bardzo efektownym skutkiem ubocznym.

 

Przebieg prostowania keratyną

Cały zabieg może trwać od 2 do 4 godzin, zależnie od grubości i gęstości włosów. Na początku fryzjer umyje włosy specjalnym szamponem oczyszczającym, by usunąć resztki kosmetyków i zabrudzenia. Otwarta w ten sposób łuska włosa gotowa jest do dalszych zabiegów. Po dokładnym wyczesaniu, nakładana jest odpowiedni preparat, np. keratyna czekoladowa, winogronowa lub BTX.

Najważniejszym etapem procesu jest wprasowanie keratyny prostownicą rozgrzaną do 180-220 stopni do wnętrza włosów. Łuska włosowa się zamyka, a wszystkie pożyteczne substancje zostają wewnątrz. Każde pasmo włosów  należy powtórzyć od 2 do 8 razy. Dlatego kreatynowe prostowanie włosów jest dość czasochłonnym zabiegiem.

 

Kwalifikacja do zabiegu

Prostowanie keratyną to zabieg mający na celu przede wszystkim odżywienie włosów. Ich stan przed zabiegiem powinien ocenić profesjonalista. Najlepsze efekty widać u kobiet o kręconych, grubych włosach, a także w przypadku matowych, zmęczonych kosmyków. Po zabiegu panie o wcześniej puszystych fryzurach mogą cieszyć się z braku elektryzujących się włosów. Do tego dochodzi jeszcze pełna swoboda stylizacji gładkich włosów po zabiegu. Piękny efekt lustrzanych włosów uzyskuje się zwłaszcza jeśli posiadają wysokoporowatą strukturę.

 

Pożegnaj prostownicę na długo

Efekt prostych, jednolitych włosów utrzymuje się do kilku miesięcy po zabiegu. Przy odpowiednim wspomaganiu kosmetykami dedykowanymi włosom prostowanym keratyną, masz szansę jeszcze przedłużyć ten czas. Na amazonkeratin.pl znajdziesz wiele wskazówek dotyczących pielęgnacji po zabiegu, a także szkolenia i produkty dla profesjonalistów. Pamiętaj, że keratynowe prostowanie włosów powinno być przeprowadzane przez doświadczonych specjalistów, ze względu na wysoką temperaturę prostownicy.

 

Innowacyjne techniki grzewcze na wyciągnięcie ręki – poznaj grzałki przemysłowe

WhitePress Prawa