Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Zabawy i aktywności fizyczne na świeżym powietrzu to najlepsza forma spędzenia wolnego czasu dla dzieci. Dysponując ogrodem lub działką rekreacyjną, warto pomyśleć o stworzeniu indywidualnej przestrzeni dla swoich pociech w formie drewnianego domku. Jakie zalety ma takie rozwiązanie? Jaki drewniany domek ogrodowy dla dzieci kupić?

Drewniany domek ogrodowy dla dzieci

Domki drewniane – podstawowe kwestie

Dostępne na rynku domki różnią się między sobą kubaturą, kolorystyką oraz funkcjonalnością. Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej konstrukcji, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim upodobania najmłodszych, ich potrzeby i ulubione formy rozrywki na świeżym powietrzu. Duże znaczenie ma ponadto wyposażenie domku. Atrakcyjne wnętrze da dziecko ogromne pole wyobraźni do kreatywnej zabawy z rówieśnikami. Dzięki odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni dziecko będzie miało poczucie, że domek jest jego miejscem na ziemi, gdzie czuje się bezpiecznie i komfortowo.

 

Idealny domek ogrodowy dla dzieci

Domki ogrodowe dla dzieci można znaleźć na stronie sklepu www.woodandplay.pl. Kosztują one do kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od konstrukcji, wielkości oraz dodatkowych elementów. Najtańszy model, znajdujący się w ofercie, to domek parterowy z dwoma oknami 53 x 50 cm i wejściem 50 x 95 cm. Jego ogólne wymiary to 135 x 114 cm, które bez problemu sprawdzą się w niewielkim ogrodzie. Domek jest niezwykle lekki i prosty w swojej konstrukcji, dzięki czemu może on stanowić przestrzeń do zabawy na trawie bądź drzewie. Został on odpowiednio zaimpregnowany, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej kolorystyki i usłojenia desek tak, by można było wkomponować całość w ogólną stylistykę aranżacyjną ogrodu. Dysponując nieco większym budżetem, warto pokusić się o podarowanie swoim pociechom drewnianego domku z tarasem. Model ten wyposażony został w cztery dodatkowe słupki, zabezpieczające zewnętrzną i wewnętrzną część domku przed ewentualnymi opadami. Do wejścia drewnianego domku ogrodowego prowadzi odpowiednio wyprofilowana i dopasowana do wzrostu dzieci drabina. Taras posiada natomiast wysokie belki, ograniczające ryzyko wypadnięcia maluchów. Najdroższy domek oferowany przez producenta to absolutna oaza spokoju, relaksu i niezapomnianych przygód, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia dzieci. Model ten wyposażony został w zjeżdżalnię, huśtawkę i ściankę wspinaczkową. Montując taki domek dla dzieci w swoim ogrodzie, można w jednym miejscu stworzyć kompletną przestrzeń rekreacyjną, która dostarczy maluchom ogromu radości.

 

Domki ogrodowe – z czego są wykonane?

Sprzedawane domki ogrodowe dla dzieci wykonane są z suszonego komorowo drewna. Materiał ten wykazuje dużą wytrzymałość mechaniczną oraz odporność na wilgoć, promienie UV i inne niekorzystne warunki atmosferyczne. Drewno zostało ponadto zaimpregnowane, dzięki czemu może ono służyć przez wiele lat, nawet przy intensywnej eksploatacji domku. Do pokrycia dachu wykorzystano wysokiej jakości papę, a w przypadku najdroższych modeli – dodatkowy gant bitumiczny. Zestawienie to gwarantuje świetną trwałość i bezpieczeństwo w trakcie zabawy. Całą konstrukcję stworzono na bazie grubych desek, dzięki czemu ryzyko załamania się poszczególnych elementów ograniczone jest do absolutnego minimum.

 

Drewniane domki ogrodowe dla dzieci to świetny zakup dla każdego rodzica, który chce, by jego pociechy spędzały sporo czasu na świeżym powietrzu, rozwijając swoją wyobraźnię i umiejętność komunikacji z rówieśnikami. Sprawdź dostępne oferty i skorzystaj z atrakcyjnych wyprzedaży. Z pewnością uda Ci się wybrać model, który najlepiej spełni potrzeby Twoich pociech.