Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Temat snu i miejsca do spania ostatnimi czasy coraz częściej wywołuje różnorodne dyskusje. Nie ma w tym niczego dziwnego, sen pozwala zregenerować się organizmowi, sprawia że myślimy logiczniej i jesteśmy bardziej skoncentrowani. A to wpływa na nasze samopoczucie, wyniki w pracy i ogólne bezpieczeństwo. Jedną z najistotniejszych kwestii dotyczącej snu jest to, gdzie się śpi i na czym się śpi. Bardzo ważny jest szczególnie materac. Jak więc go wybrać? I czy warto zwrócić się w stronę japońskich futonów?

sen na futonie

Czym tak naprawdę jest futon - czym się charakteryzuje?

Futon to rodzaj pochodzącego z Japonii materaca, który charakteryzuje się dużą elastycznością i możliwością składania. W tradycyjnym rozumieniu, futon jest na tyle cienki, że można go zwinąć i przechowywać w szafie, co maksymalizuje przestrzeń użytkową w domu. Przeważnie jest wykonany z naturalnych materiałów, takich jak bawełna, co zapewnia wygodę i przewiewność. W zachodnich kulturach futon często jest montowany na drewnianej lub metalowej ramie, służąc jako łóżko.

 

Czy istnieją zachodnie futony - czym różnią się do tych japońskich?

Zachodnie futony istnieją i są popularne, ale różnią się od tradycyjnych japońskich wersji, które również można dostać w Polsce. Często są grubsze i mocowane na stałe do metalowych lub drewnianych ram, co pozwala na łatwe przekształcanie ich w łóżka. Ich wypełnienie może składać się nie tylko z bawełny, ale także z pianki, a nawet sprężyn – chociaż wiele firm, które stawiają na naturalność jako wypełnienie wykorzystuje również kokosa, len, trawę morską czy nawet wełnę. W przeciwieństwie do japońskich futonów, które są zwykle przechowywane w szafie w ciągu dnia, zachodnie futony często służą jako meble.

 

Jakie zalety ma spanie na futonie - dlaczego warto na nim spać?

Spanie na futonie ma wiele zalet. Po pierwsze, futony wykonane są z naturalnych materiałów, co zapewnia przewiewność i komfort. Wiele z nich może także poprawić naszą postawę podczas snu, ze względu na swoją relatywną twardość. Ponadto, futony są wszechstronne - mogą służyć jako łóżko i sofa, co jest wygodne w małych przestrzeniach. Z łatwością można je złożyć i przechować, co maksymalizuje przestrzeń życiową. 

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze futonu dla siebie - co jest istotne?

Przy wyborze futonu dla siebie warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, z jakich materiałów jest on wykonany - i nie chodzi tu wyłącznie o to, z jakiego materiału wykonana jest wierzchnia warstwa, ale również o to, co stanowi wypełnienie futonu. Jeżeli chcesz mieć pewność, wyśpisz się na futonie, który kupisz, to wybieraj produkty z naturalnych materiałów takich, jak bawełna, len, kokos, trawa morska czy właśnie dobrej jakości wełna.

 

Gdzie można znaleźć dobrej jakości futon dla siebie?

Różnorodne japońskie futony - zarówno miękkie, o średniej miękkości jak i te twarde można znaleźć na stronie slodkichsnow.com/poznaj-futony. Ich cechą charakterystyczną jest bawełniane pokrycie, ale w ich wnętrzach znajdują się różne wypełnienia. Ponadto na stronie znajdziesz mnóstwo ciekawostek na temat futonów, dzięki czemu dowiesz się więcej na temat tych wyjątkowych japońskich (ale szytych w Polsce!) materaców. 

WhitePress Prawa