Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Z reguły myśl o tym, jak ozdobimy naszą choinkę, pojawia się na początku grudnia, czyli 2-3 tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia. A co gdyby pomyśleć o tym dużo wcześniej? I nie chodzi bynajmniej o to, aby kupować choinkę w październiku. Bardziej o to, aby mieć czas na spokojne zastanowienie się, poszukanie nowych ozdób i ich zakup, zanim zrobią to inni. W poniższym tekście chcemy zachęcić wszystkich czytelników i czytelniczki do zwrócenia uwagi na figurki choinkowe jako doskonałe uzupełnienie dobrze nam znanych bombek. Co takiego wyjątkowego oferują takie figurki? Sprawdźmy.

figurki choinkowe

Co takiego wyjątkowego mają w sobie figurki choinkowe?

Po pierwsze są bardziej oryginalne i urozmaicone na tle klasycznych bombek, które co roku wyglądają niemal tak samo. Figurki choinkowe to ozdoby, które przypominają nam przedmioty lub postacie związane ze świętami Bożego Narodzenia. Mogą to być na przykład aniołki, gwiazdy, dzwonki, renifery, sanie, bałwanki, choinki, Święty Mikołaj i wiele innych. Możemy wybrać takie figurki, które pasują do naszego stylu, wystroju lub zainteresowań.
Po drugie, są trwalsze i odporne na uszkodzenia. Większość figurek jest wykonana z tworzyw sztucznych drewna lub tkanin, więc nie pękają i nie rozbijają się tak łatwo, jak szklane bombki.
Po trzecie, są bardziej bezpieczne dla małych dzieci i zwierząt domowych. Nie ma ryzyka, że ktoś się skaleczy w sytuacji, gdy jedna z bombek upadnie i się stłucze.

 

Z jakich materiałów wykonywane są takie figurki?

Figurki choinkowe mogą być wykonane z różnych materiałów, w zależności od tego, kto je produkuje. Można je podzielić na te bardziej masowe oraz ręcznie robione. Tak czy inaczej, do najczęściej używanych materiałów zaliczamy:
- plastik,
- drewno,
- filc,
- masa solna,
- szkło.

W zależności od użytego materiału będą one solidniejsze i cięższe lub wręcz przeciwnie, bardzo lekkie, ale delikatne. Figurki choinkowe mogą mieć różne kolory i wzory, a także być pokryte brokatem lub innymi dodatkami, które dodadzą im blasku i elegancji. Materiałem ponadczasowym pozostaje niezmiennie drewno. Drewniane figurki są ciepłe i przytulne.

 

Jakie kształty mogą mieć figurki choinkowe?

Figurki choinkowe mogą mieć różne kształty i rozmiary. Tak naprawdę nie ma ograniczeń co do tego, jakie kształty mogą przybrać. Wszystko zależy od pomysłowości ich twórców. Oprócz tradycyjnych motywów związanych ze świętami w sklepach możemy spotkać figurki przedstawiające np.
- autobus,
- babeczkę typu muffin,
- narciarza,
- zegarek,
- walizkę,
- arbuza,
- butelkę szampana,
- psa i kota.

 

Ile kosztują takie figurki?

Cena figurek choinkowych zależy od wielu czynników, takich jak użyty materiał, rozmiar i jakość wykonania. Ogólnie rzecz biorąc, figurki choinkowe nie są bardzo drogie i można je kupić w różnych sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Średnia cena jednej figurki to około 20-25 zł złotych. Oczywiście można znaleźć także figurki za 50 zł, a nawet 100 zł i droższe. Są to jednak figurki ręcznie robione, często na zamówienie, które mają też spory rozmiar. Taka piękna i niepowtarzalna figurka choinkowa może być również doskonałym pomysłem na prezent dla bliskiej nam osoby. Jej trwałość sprawi, że będzie stale przypominać skąd pochodzi. Jedno jest pewne. Im wcześniej zainteresujemy się tematem, tym większa szansa, że zdobędziemy upragnioną figurkę, zanim rozpocznie się tzw. przedświąteczny szał zakupów.

 

Podsumowanie

Jak widać figurki choinkowe to ciekawa alternatywa dla klasycznych bombek choinkowych. Są oryginalne, trwałe i bezpieczne. Mogą być wykonane z różnych materiałów. Dostępne są w wielu kolorach i kształtach. Do tego w większość są niedrogie i łatwo dostępne. Jeśli chcesz ozdobić swoją choinkę w niebanalny sposób, to figurki choinkowe są idealnym rozwiązaniem.