Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

deluxe ski jump 4 gra skoki4
Deluxe Ski Jump 4 (DSJ 4) jest najnowszą odsłoną starej, ale niezwykle udanej symulacji skoków narciarskich. Podobnie jak Deluxe Ski Jump Online ta gra wraca do łask nie tylko za sprawą popularności sportów zimowych, ale i sukcesów naszych sportowców. Gdy Adam Małysz odnosił swoje pierwsze sukcesy na skoczniach świata, w Polsce nastąpiła prawdziwa Małyszomania. Gra Deluxe Ski Jump 2 i późniejsza bardziej dopieszczona wersja doczekały się wielkiego uznania w Polsce, ale i za granicą. Wielu młodych graczy odbywało prawdziwe, niezapomniane później konkursy skoków, które rozgrywali wraz z grupką przyjaciół w niezwykle emocjonującej rywalizacji.

 

 

Deluxe Ski Jump 4 to gra tego samego twórcy, ale w znacznie bardziej dopieszczonej graficznie odsłonie, z wieloma skoczniami świata i świetnie przygotowanym samouczkiem w postaci skoków treningowych odbywających się w różnych warunkach pogodowych i wietrznych. W warunkach, które samodzielnie możemy ustalić, szlifując swoje umiejętności nawet w najbardziej ekstremalnych okolicznościach pogodowych.

DSJ 2.1 jako bardziej dopracowany produkt był rzeczywiście jedną z najlepszych gier tamtych czasów. Złożyło się na to wiele czynników, bez których gra z pewnością nie zdobyłaby takiej popularności w kraju. Gra jednak zdecydowanie zasłużyła na miejsce w setce najlepszych produkcji tamtego dziesięciolecia. Czy to za sprawą samego wielkiego mistrza skoków, jakim zdecydowanie jest Adam Małysz, czy samej popularności tej dyscypliny sportowej, gra trafiła na swój doskonały czas. Wielokrotnie piracona, kopiowana i rozpowszechniana na przynajmniej europejską skalę, stała się jedną z najlepszych produkcji multiplayer tamtych czasów. To, co także stanowiło o jej popularności to niewielkie wymagania sprzętowe, nawet jak na tamte czasy.

DSJ 3 wydany w 2004 roku mógł już chwalić się aż ośmioma kamerami w różnych częściach skoczni ustawionych pod różnymi kątami. Gra pozwalała na rozgrywkę w wielu graczy i na kilkudziesięciu skoczniach świata. Znacznie bardziej dopieszczona pod względem graficznym chyba nie powtórzyła pierwotnego sukcesu serii, ale z pewnością  znalazła się na wielu komputerach w Europie.

Ostatnia część, czyli DSJ 4 - Deluxe Ski Jump 4 to najbardziej wizualnie dopracowany produkt z cyklu. Z wieloma udoskonaleniami, systemem treningowym i wpływem pogody na zmagania na skoczni. Z wiatrem wiejącym w różnych kierunkach i ze zmienną siłą oraz oprawą wizualną, która mogła zaspokoić bardziej wymagających estetyki graczy. Dziś jednak grywa się w Deluxe Ski Jump Online, grę o korzeniach sięgających ponad dwie dekady wstecz. Produkcję, która świętowała sukces na przełomie tysiącleci. W przeglądarce internetowej, z włączoną emulacją systemową i grafiką, która jeszcze kilka lat temu mogłaby odpychać. Dziś wiele jest całkiem nowych produkcji, szczególnie gier indie z podobną, niemal pixelartową stylistyką, które podbijają serca. Nic więc dziwnego, że DSJ 2.1 świętuje swój prawdziwy i piękny powrót w sieciowej odsłonie.

Artykuł powstał dzięki współpracy z grą Ski Jump Simulator

WhitePress Prawa