Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

koszulkaZaczyna się od niewinnego podbierania kosmetyków, a kończy na stworzeniu własnej kosmetyczki wypełnionej produktami. Tak mężczyźni zaczynają dbać o swoją skórę. Jest to spowodowane rosnąca świadomością wyglądu cery na wizerunek mężczyzny. Czy aby na pewno skóra pań i panów wymaga dedykowanej pielęgnacji? Przeczytaj!

 

Czym różni się skóra męska od kobiecej?

Zadania skóry właściwej oraz naskórka w przypadku kobiet i mężczyzn są w zasadzie takie same. Jednak ich struktura nie jest jednakowa, o czym świadczą dowody naukowe. Głównym powodem różnić jest odmienna gospodarka hormonalna i wydzielanie przez panów większych ilości testosteronu. To on ma wpływ na podniesienie poziomu wytwarzania łoju, który jest dla cery dodatkową barierą ochronną. Co za tym idzie mężczyźni zwykle nie narzekają na poparzenia słoneczne tak często jak kobiety i są bardziej odporni np. na chłód. Po części powodem takiej sytuacji jest również nieco grubsza warstwa skóry właściwej.

 

Czy mężczyźni potrzebują innych kosmetyków niż kobiety?

Skoro w damskiej kosmetyczce można znaleźć mnóstwo przydatnych preparatów, czy na pewno potrzebujesz swojej linii? Zdecydowanie tak, a powodem tego jest innych odczyn pH skóry. Panowie posiadają skórę o odczynie bardziej kwaśnym, co zmienia sposób zachowania się składników obecnych w kosmetykach. Poza tym sama formuła damskich kremów i balsamów może być dla mężczyzn nieodpowiednia. Wyższy poziom wydzielania potu i łoju powoduje, że panowie potrzebują kosmetyków lżejszych i nawilżających. Ma na to wpływ również codzienne golenie.

 

Pielęgnacja skóry męskiej a proces starzenia

Udowodniono, że cera mężczyzn starzenie się dopiero po przekroczeniu 40 roku życia. W przypadku pań moment ten przypada na 25 rok życia. Skąd tak duża różnica? Jednym z powodów jest wydzielanie innych hormonów w odmiennych ilościach. Grubość skóry również wpływa na jej odporność na czynniki zewnętrzne. Dlaczego więc – mimo korzystniejszej budowy – wielu mężczyzn ma zniszczona cerę? Przyczyną jest skrajne zaniedbanie, brak zainteresowania stosowaniem odpowiednich kosmetyków i wystawianie się na oddziaływanie trudnych warunków słonecznych. Dlatego wspomagając naturalne procesy regeneracyjne, warto sięgnąć po kosmetyki dla mężczyzn, które zachowają jej młody wygląd.

 

Jakie kosmetyki powinni stosować mężczyźni?

Żel do golenia, woda po goleniu i antyperspirant – taki zestaw już od dawna nie obowiązuje świadomie dbającego o siebie mężczyzny. Ze względu na częste golenie i przesuszanie cery warto zamienić podrażniające preparaty z alkoholem na balsamy łagodzące z aloesem lub panthenolem. W ten sposób unikniesz zaczerwienienia, pieczenia i dodatkowego podrażnienia skóry. Zbliżając się do wieku 40 lat, zdecydowanie częściej sięgaj po kremy z filtrem (najlepiej stosuj je już teraz) oraz kremy przeciwzmarszczkowe. Ze względu na bardziej gwałtowny proces starzenia, w tym wieku warto aplikować je już regularnie.

 

Pielęgnacja mężczyzn i kobiet – podsumowanie

To prawda, że najprościej jest sięgnąć po damską kosmetyczkę. Jednak potrzeby skóry męskiej są zupełnie inne, dlatego wymaga ona dedykowanych produktów. Skompletuj swoją linię już dzisiaj!

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z Alkmie.com