Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Piękny i zdrowy uśmiech to marzenie każdego z nas. Aby móc się nim cieszyć warto należycie zadbać o higienę jamy ustnej. Pierwszym krokiem jest oczywiście dokładne mycie zębów, dzięki czemu zwalczamy płytkę nazębną. Oprócz tego warto zadbać o usuwanie resztek pokarmu z przestrzeni międzyzębowych, z czym znacznie lepiej poradzi sobie irygator dentystyczny. Czym jest i dlaczego warto stosować ten sprzęt?

Czym jest irygator do zębów?

Irygator to urządzenie stworzone z myślą o osobach, którym zależy na utrzymaniu zdrowia jamy ustnej na wysokim poziomie. Urządzenie wytwarza strumień wody pod ciśnieniem, a bardziej zaawansowane wersję wyposażone są w stopniową regulację ciśnienia wody. Wszystko po to, aby skutecznie usunąć zalegającą płytkę nazębną oraz pozbyć się bakterii i resztek pożywienia z kieszonek dziąsłowych i miejsc wzdłuż linii dziąseł. To skuteczny sposób czyszczenia przestrzeni międzyzębowych.

 

Jak działa irygator dentystyczny?

Irygator do zębów działa na zasadzie wypuszczania strumienia wody pod dużym ciśnieniem. Pulsujący strumień wymiata resztki pokarmowe, które zalegają w różnych częściach jamy ustnej i bakterie, które znajdą się poniżej linii dziąseł. Jest to doskonała alternatywa płukania jamy ustnej specjalnymi środkami. Świetnie sprawdza się u osób, które posiadają aparaty ortodontyczne.

Irygator bardzo dobrze radzi sobie z zachowaniem higieny jamy ustnej na wysokim poziomie. Wypłukuje resztki jedzenia z kieszonek dziąsłowych, co zapobiega powstawaniu chorób dziąseł i zapaleń. Stanowi świetnie uzupełnienie szczoteczek międzyzębowych.

 

Dla kogo irygator?

Urządzenie to polecane jest właściwie każdemu, kto chce dobrze zadbać o zdrowie jamy ustnej. Jego właściwości docenią szczególnie osoby, które posiadają aparat ortodontyczny, protezy stałe lub ruchome, osoby z implantami, mostami, koronami lub pacjenci ze skłonnościami do powstawania kieszonek dziąsłowych, czy krwawienia dziąseł.

W przypadku chorób dziąseł do irygatora, zamiast wody można wlać specjalny płyn leczniczy, co stanowi kolejny atut tego sprzętu.

 

Korzyści ze stosowania irygatora

Lista potencjalnych korzyści, które możemy osiągnąć z tytułu regularnego stosowania urządzenia, jest naprawdę bardzo długa. Poniżej przedstawimy najważniejsze z nich:

  • wzmocnienie dziąseł przez masaż – irygator pomaga w masażu dziąseł, co poprawia ich ukrwienie i przyspieszy regeneracje;
  • równomierne czyszczenie każdej partii zębów – wiele osób niedokładnie czyści trzonowce i przestrzenie międzyzębowe jamy ustnej. Irygator skutecznie sobie z tym radzi;
  • ochrona przed próchnicą – próchnica pojawia się głównie wtedy, gdy dochodzi do długiego „leżakowania” płytki nazębnej na powierzchni zębów. Irygator skutecznie ją zwalcza;
  • higiena z aparatem ortodontycznym – irygator stomatologiczny jest niezastąpiony dla osób, które noszą aparat ortodontyczny, korony, protezy, mostki i implanty. Wówczas zachodzi konieczność dokładnego dbania o higienę jamy ustnej.

 

Jak zachować świeżość jedzenia na dłużej?

WhitePress Prawa