Po Pracy
Typografia
 • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
 • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Jeżdżenie na motorze to nie tylko dbanie o maszynę, ale także dbanie o zdrowie motocyklisty. Właściwe wyposażenie w postaci spodni, kasku, rękawic i wygodnych butów to podstawa bezpiecznej jazdy. Co warto wiedzieć o tych elementach? Jakie są rodzaje butów do jazdy na motorze? Czym się charakteryzuje dany model butów? Odpowiadamy poniżej!


Buty motocyklowe

Moda motocyklowa – podstawowe informacje

Moda motocyklowa to nurt ubierania się na motocykl, do którego przywiązuje się coraz większą wagę w trakcie wybierania nowego stroju do jazdy. Tego rodzaju strój powinien być nie tylko wizualnie atrakcyjny, ale też wygodny i bezpieczny. Z jakich elementów składa się zestaw motocyklowy? Głównymi elementami są:

 • Kask motocyklowy. Powinien być przede wszystkim bezpieczny – w końcu chroni głowę. Warto kupić kask wykonany z materiałów charakteryzujących się bardzo wysoką jakością.
 • Kurtka motocyklowa. Ten element ubioru ma wzmocnienia na barkach, łokciach i plecach, dzięki czemu redukuje obrażenia podczas upadków oraz kontaktu z twardym podłożem. Dodatkowo stanowi skuteczną ochronę przed nieprzyjemnym wiatrem.
 • Spodnie motocyklowe. To kolejny istotny element ubioru motocyklistów. Chronią ciało przed przetarciami i zabezpieczają kości oraz stawy za pomocą protektorów.
 • Rękawice. Powinny być dobrze wentylowane, a do tego wyposażone w wysokiej jakości protektory, zarówno po zewnętrznej, jak i wewnętrznej stronie rękawicy.
 • Buty. Powinny być lekkie, wygodne oraz łatwe we wkładaniu i zdejmowaniu. Są przeważnie wyposażone w protektory i usztywnienia, które znajdują się na palcach, pięcie i kostkach.

Buty motocyklowe wysokie – co warto o nich wiedzieć?

Dobrze dobrane buty na motocykl są gwarancją komfortu i wygody użytkowania (przewiewność i dopasowanie). Gwarantują pewne oparcie o podnóżek i precyzję operowania dźwigniami zmiany biegów oraz hamulca tylnego. Wysokiej jakości buty to bezpieczne nogi i stopy. Warto pamiętać, że przy niewłaściwych butach, kostkę można skręcić nawet przez niefortunne podparcie ciężkiego motocykla na pochyłej oraz nierównej nawierzchni!

Buty motocyklowe mogą często przypominać zwykłe adidasy lub eleganckie buty wyjściowe, ale na tym ich podobieństwa się kończą. Pod powierzchnią kryją się wodoodporne membrany, ochraniacze pięty, palców i kostek oraz inne zaawansowane technologicznie elementy, które nie rzucają się w oczy. Dzięki temu buty są łatwe do noszenia w trakcie jazdy oraz wygodne przez cały dzień. Są połączeniem stylu i bezpieczeństwa, dzięki czemu motocyklista nie tylko dobrze się w nich prezentuje, ale przede wszystkim jest bezpieczny! Na stronie https://www.intermotors.pl/pl/buty-motocyklowe-wysokie.html znajdziesz wysokiej jakości buty do jazdy na motorze.

Czym się kierować wybierając obuwie motocyklowe?

Jak wybrać odpowiedni model? Każdy rodzaj obuwia wiąże się z szeregiem różnych funkcji. Do wyboru jest mniej więcej 5 głównych kategorii. Są to: buty sportowe, custom, turystyczne, adventure i motocyklowe.

Sportowe buty motocyklowe wyposażone są w wiele zaawansowanych technologicznie funkcji, które skutecznie chronią stopy. Wzmocniona osłona palców oraz wytrzymałe ochraniacze kostek, goleni i pięty zapobiegają skręceniom stawu skokowego.

Kierowcy motocykli customowych potrzebują wytrzymałego, ale elastycznego buta, który jest bezpieczny dla stóp i wygodny do chodzenia. Wzmocnione obszary obejmują palce, śródstopie i grzbiet stopy, aby zapobiegać ścieraniu podczas zmiany biegów. Typowe cechy butów do jazdy na customie to agresywny wzór bieżnika i antypoślizgowe, olejoodporne podeszwy.

Dostępne w różnych wysokościach obuwie na motocykl turystyczny kładzie nacisk na bezpieczeństwo, odporność na warunki atmosferyczne i łatwe zdejmowanie. W przypadku długich dni spędzanych na motocyklu należy również zwrócić uwagę na komfort i oddychalność.

Obuwie na motocykl turystyczny adventure to buty mogące przypominać buty typu cross, ale jest między nimi wiele różnic. Nie są tak wytrzymałe, jeśli chodzi o kompleksową ochronę, więc ważą mniej. Wysokie buty motocyklowe turystyczne skupiają się na ochronie goleni i są bardziej elastyczne.

Dobrze dobrane buty na motocykl zapewniają komfort i wygodę użytkowania. Nie tylko pod względem przewiewności czy dopasowania, ale także gwarantują pewne oparcie o podnóżek oraz precyzję operowania dźwigniami zmiany biegów i hamulca tylnego.

Jeansy motocyklowe – dlaczego są tak bardzo popularne wśród motocyklistów?

Jeans to popularny element garderoby, wybierany codziennie przez miliony osób. Jednak materiał ten w wersji motocyklowej powinien spełnić określone normy. W końcu mowa o spodniach dostosowanych do specyficznych warunków. Muszą one odznaczać się niezawodnością i właściwą ochroną. Elementy wpływające na duże zainteresowanie spodniami motocyklowymi, to:

 • wzmocnienia zapewniające ochronę kolan i bioder;
 • specjalne kieszenie, w których motocykliści mogą bezpiecznie trzymać rzeczy osobiste;
 • dodatki w materiale sprawiające, że są one bardziej elastyczne;
 • ponadczasowy wygląd, dzięki któremu nigdy nie wyjdą z mody.

Komfortowa jazda motocyklem to nie tylko wybór odpowiedniego typu maszyny, ale też posiadanie dodatkowych akcesoriów. To również właściwy strój motocyklowy odpowiadający za bezpieczeństwo. Buty to jeden z istotnych elementów stroju, który przez wiele osób jest niedoceniany. Tymczasem w trakcie jazdy, szczególnie turystycznej, mają one duże znaczenie!

WhitePress Prawa