Po Pracy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Skóra znajdująca się w okolicach oczu charakteryzuje się niższym poziomem odporności na starzenie oraz niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Z tego też względu, pierwsze oznaki upływu czasu uwidaczniają się właśnie na górnych i dolnych powiekach. Z pomocą przychodzi blefaroplastyka, nieustannie zyskująca na popularności. W niniejszym artykule przedstawimy wszelkie kluczowe kwestie, dotyczące owego zabiegu, począwszy od jego charakterystyki, a skończywszy na omawianiu zalet i korzyści płynących z tej metody.

 

Blefaroplastyka

 

Blefaroplastyka, występująca również pod nazwą plastyka powiek, obejmuje wszelkie zabiegi medycyny estetycznej, mające na celu poprawić wygląd i kondycję zarówno powiek górnych, jak i tych dolnych.

 

Rodzaje blefaroplastyki

Powszechnie stosowane są trzy główne metody polepszenia wyglądu okolicy wokół oczu, wchodzące w skład blefaroplastyki. Zaliczany do nich, takie zabiegi, jak:

  • blefaroplastyka laserowa - należy do najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, główną rolę odgrywa tutaj laser, którego wiązka wyróżnia się precyzyjnym i skutecznym działaniem; metoda ta stosowaną jest niekiedy również jako sposób na ujędrnienie skóry
  • plastyczna plastyka powiek - wśród jej największych zalet możemy wyróżnić wysoki poziom skuteczności, natomiast wśród wad - inwazyjność i możliwość wystąpienia powikłań; znajdzie swoje zastosowanie przede wszystkim w przypadku poważniejszych niedoskonałości
  • zabieg z użyciem plazmy - blefaroplastyka w najnowocześniejszej formie, zabieg ten polega w głównej mierze na uzyskaniu efektu stopniowego odparowywania naskórka; w konsekwencji, dochodzi do ujędrnienie skóry, podniesienia powiek, a nawet wygładzenia drobnych bruzd czy zmarszczek

 

W jakich przypadkach sprawdzi się plastyka powiek?

Blefaroplastyka to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej u kobiet w podeszłym wieku, ale nie tylko. Cieszy się on przede wszystkim powszechnym uznaniem wśród osób, zmagających się z nieestetycznie prezentującą się opadającą powieką - zarówno górną, jak i dolną. Kluczowym sygnałem do udania się na zabieg plastyki powiek może być również widocznie zauważalna wiotkość skóry wokół oczu.

Warto jednak zaznaczyć, iż blefaroplastyka sprawdzi się nie tylko w przypadku problemów natury estetycznej, ale także i tej zdrowotnej. Należą do nich między innymi przepukliny tłuszczowe, stanowiące skutek zbyt długiej ekspozycji oczu na promieniowanie ultrafioletowe, a także nieprawidłowej higieny wzroku. Co więcej, zabiegi plastyki powiek staną się niezbędnym krokiem, jeśli chodzi o korekcję asymetrii oczu, a nawet problemów z widocznością, spowodowanych nierównomiernym rozłożeniem powiek czy też ich opadaniem na gałkę oczną.

 

Dlaczego warto wybrać się na zabieg blefaroplastyki?

Blefaroplastyka jest zaliczana do jednych z skuteczniejszych zabiegów, mających na celu między innymi ujędrnienie okolicy wokół oka, poprawienie kondycji, w jakiej znajdują się powieki czy usunięcie problematycznego nadmiaru skóry. Wyróżnia się ona przede wszystkim zapewnieniem szybkich i skutecznych rezultatów w stosunkowo krótkim czasie wykonywania zabiegu, przy przystępnych nakładach finansowych. Do największych zalet plastyki powiek możemy zaliczyć także szeroki wybór różnego rodzaju metod leczenia, począwszy od zabiegów laserowych, a skończywszy na skutecznych, nowoczesnych zabiegach z wykorzystaniem plazmy.

WhitePress Prawa