Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Ekologia nie jest przejściową modą ani fanaberią, ale niezwykle istotną dziedziną codziennego życia. Dzięki niej możemy cieszyć się naturalnym środowiskiem, przyjaznymi miastami, czystym powietrzem i zrównoważonym życiem. Takie podejście promuje kampania „Zielona Eskadra”, której głównym celem jest uczynienie koloru zielonego kolorem codzienności.

Wszystkie duże zmiany zaczynają się od małych kroków. I właśnie do podejmowania tych kroków zachęca Zielona Eskadra, za wzór stawiając liczne przykłady prośrodowiskowych zachowań z całego świata.

Chcemy pokazać, że ekologia to coś pozytywnego, pełnego energii i pasji — tłumaczy
dr inż. Małgorzata Smuczyńska, Menedżer ds. marki NIBE. — W Polsce wizerunek działań ekologicznych oparty jest na stereotypach, kojarzony z dziwactwem. My promujemy ekologię, jako integralną część codziennego życia, zdrowy nawyk, który powinien wyrobić
w sobie każdy z nas. Tylko w ten sposób możemy budować zdatną do życia przyszłość
.

Kampania skupia się przede wszystkim na kwestii zanieczyszczonego powietrza. W Polsce zagrożenie to jest znane od lat, a nasilające się w sezonie grzewczym natężenie smogu jest dowodem na bezradność wobec problemu.

Dzisiejsza technologia pozwala na ekologiczne życie, jeśli tylko tego chcemy — wyjaśnia Smuczyńska.

Przykładowo, nie jesteśmy już uzależnieni od węgla, drewna i gazu, choć wiele osób myśli, że wykorzystywanie tych paliw to wciąż najlepsze i najbardziej efektywne metody ogrzewania domu. Od dawna tak nie jest — dodaje.

Komunikacja kampanii opiera się na stronie internetowej www.zielonaeskadra.pl, stanowiącej bazę wiedzy o postawach prośrodowiskowych, dobrych eko-praktykach, zdrowym żywieniu i sporcie. Wokół niej budowane są media społecznościowe pod postacią Facebooka i Instagrama oraz kanału w serwisie YouTube.

Brand hero kampanii jest Major Green, stojący na czele tytułowej Zielonej Eskadry. Pełni on rolę edukatora pokazującego odbiorcom, w jaki sposób mogą zmienić swoje nawyki, by przysłużyć się środowisku.

Planowane są również działania ambientowe – najbliższym z nich będzie udział w 39. PZU Maratonie Warszawskim, podczas którego Zielona Eskadra otoczy opieką Mini Maraton oraz będzie dopingować zawodników podczas Wielkiego Biegu.