Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

     

Cyfrowa rewolucja wśród seniorów staje się faktem. Coraz więcej osób z grupy wiekowej 60+ interesuje się nowymi technologiami, chce poszerzać wiedzę w tym zakresie i zdobywać umiejętności przydatne w codziennym życiu. Tam, gdzie rodzi się potrzeba, przychodzi Subvenio, Fundacja Interwencji Kryzysowej i Pomocy Psychologicznej, która do końca roku przeprowadzi bezpłatne szkolenia komputerowe dla 1 000 mieszkańców Łodzi, którzy ukończyli 60 lat. Zajęcia w ramach programu „Aktywni 60+” odbywać się będą m.in. w Pracowni Aktywnych „W Łodzi Zawsze Młodzi” w Sukcesji.

Pracownia Aktywnych „W Łodzi Zawsze Młodzi” to przestrzeń o powierzchni 200 mkw w całości dedykowana różnorodnym aktywnościom mieszkańców Łodzi, lokalnych organizacji pozarządowych a nawet środowiska biznesowego. Miejsce to zostało nieodpłatnie udostępnione przez CH-R Sukcesja, dając seniorom możliwość organizacji różnego rodzaju aktywności. Pracownia koordynowana przez Fundację Interwencji Kryzysowej i Pomocy Psychologicznej Subvenio stała się przestrzenią, w której realizowane są m.in. warsztaty komputerowe dla seniorów, dancingi międzypokoleniowe czy lektoraty językowe.

Fundacja Subvenio, dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi, zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach komputerowych, które będą się odbywały aż do 30 grudnia. W ramach projektu „Aktywni 60+” aż 1 000 seniorów z Łodzi będzie mogło zdobyć wiedzę praktyczną i poznać tajniki Internetu. Wszystko w przyjaznej, rodzinnej atmosferze wśród rówieśników. Zajęcia będą się odbywać w ramach dwóch grup, wynikających z poziomu zaawansowania uczestników. W grupie początkującej seniorzy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu podstawowych umiejętności, takich jak: korzystanie z wyszukiwarki i przeglądarki internetowej, obsługi poczty elektronicznej, komunikatorów wideo. W grupie zaawansowanej uczestnicy będą uczyć, jak robić zakupy przez Internet, a także w jaki sposób dokonywać płatności elektronicznych czy pracy z fotografią cyfrową. Podczas zajęć poznają funkcjonowanie mediów społecznościowych oraz nauczą się korzystać z usług publicznych przez Internet.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do soboty od 9:00 do 19:00 w Pracowni Aktywnych „W Łodzi Zawsze Młodzi”. Zapisy pod numerami telefonów: +48 501 988 014 oraz +48 511 614 574, codziennie w godzinach 9:00-14:00. Ilość miejsc ograniczona. Każda zakwalifikowana osoba będzie mogła uczestniczyć tylko w jednym cyklu warsztatów, który obejmuje 16 godzin lekcyjnych.