Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Jeszcze nie tak dawno lodówka, która wie jakich produktów brakuje do przygotowania obiadu i sama zamówi je w sklepie, istniała w czysto teoretycznych rozważaniach futurologów. Dziś jest to już rzeczywistość, a chwile, gdy półki chłodziarki świecą pustkami z powodu braku czasu na zrobienie porządnych zakupów, mogą odejść w zapomnienie. Firma Samsung Electronics zaprezentowała nową kategorię inteligentnych lodówek – Family Hub. Urządzenie zapamiętuje zawartość półek, wyświetla komunikat o terminie spożycia przechowywanych produktów, a także samodzielnie zamawia zakupy przez Internet.

Już nigdy nie zdarzy Ci się wyjąć przeterminowanego jogurtu lub nieświeżego sera z lodówki. Zapomnij też o braku inspiracji  na niedzielny obiad lub odpowiednich składnikach na ulubioną sałatkę. Najnowocześniejsza lodówka Samsung Family Hub posiada wbudowany 21,5-calowy ekran LCD z rozdzielczością HD. Wyświetla ona komunikaty o terminach przydatności produktów spożywczych przechowywanych w lodówce, informuje o brakujących składnikach do przygotowania ulubionych potraw, a także zainspiruje domowników nowymi przepisami i przypomni o ważnych wydarzeniach.  Dodatkowo przy użyciu smartfona  można pozostawić dowolny komunikat dla reszty domowników.  I to wcale nie koniec innowacyjnych rozwiązań.

Jeżeli zdarza Ci się zapominać jakie produkty potrzebujesz do przygotowania kolacji, lodówka Family Hub uwolni Cię od tego problemu. Używając aplikacji Samsung Smart Home, można sprawdzić zawartości lodówki na ekranie smartfona będąc na przykład w sklepie. Jak to możliwe? Lodówka wyposażona jest w trzy aparaty fotograficzne, które rejestrują obraz wnętrza urządzenia przy każdym zamknięciu jego drzwi. Lodówka posiada też rozwiązanie dla najbardziej zapracowanych, którzy nie mają czasu na zrobienie zakupów spożywczych. Family Hub rejestruje, jakie składniki brakują do przygotowania ulubionej potrawy i sama zamawia produkty przez Internet, korzystając z zarejestrowanej karty kredytowej.

Kuchnia stanowi centrum spotkań wszystkich mieszkańców, lodówka Samsung Family Hub doskonale sprawdza się także jako sprzęt służący rozrywce domowników i ich znajomych. Wbudowany głośnik może odtwarzać muzykę z Internetu, a po podłączeniu bezprzewodowych głośników Bluetooth, takich jak Samsung Radiant 360, dźwięk można rozprowadzić po całym domu. Na ekranie Family Hub można nawet wyświetlić obraz z telewizora Samsung Smart TV.

Lodówka Samsung Family Hub to wyznacznik przyszłości w swojej kategorii. Urządzenie przenosi prowadzenie gospodarstwa domowego na zupełnie nowy poziom. Nie dość, że odciąża z części codziennych obowiązków, zachwyca też wyjątkowym designem, a także integruje domowników, umilając im chwile spędzone w kuchni.