Aktualności
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times
pb technik
Jedną z cech charakterystycznych branży elektronicznej jest duża dynamika zmian, wynikająca z nieustannego postępu technologicznego. Dotyczy to w szczególności produkcji urządzeń i podzespołów elektronicznych, gdzie mamy do czynienia z coraz większą automatyzacją procesów produkcyjnych oraz miniaturyzacją wytwarzanych komponentów. W rezultacie zachodzących zmian producenci elektroniki muszą na bieżąco dostosowywać posiadane linie produkcyjne do aktualnych wymagań, aby zapewnić odpowiednią wydajność produkcji oraz utrzymać możliwie najwyższą jakość wytwarzanej elektroniki. W praktyce oznacza to konieczność dokonania modyfikacji lub rozbudowy danej linii produkcyjnej, a jeśli nie istnieje taka możliwość lub jest to nieopłacalne, niezbędna staje się wymiana całej linii technologicznej na taką, która spełnia aktualne standardy.

Automatyzacja produkcji – dlaczego się opłaca?

Automatyka przemysłowa dla branży elektronicznej to rozwiązania, których opłacalność najlepiej rozważać w dłuższej perspektywie czasowej, ponieważ wtedy korzyści wynikające z automatyzacji produkcji są najbardziej widoczne. Jedną z podstawowych zalet zautomatyzowania linii technologicznych jest stabilizacja procesów produkcyjnych, co przekłada się na ich większą odporność na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Wśród najważniejszych korzyści, jakie niesie ze sobą automatyzacja produkcji w elektronice, należy wymienić również:

  • uniezależnienie od niedoborów personelu związanych z trwającą pandemią koronawirusa COVID-19
  • znaczne usprawnienie wszystkich procesów przebiegających w obrębie danej linii produkcyjnej (wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z powtarzalnymi czynnościami wymagającymi dokładności, automaty przemysłowe dla elektroniki pracują znacznie wydajniej i z o wiele większą precyzją, niż ludzie).
  • możliwość kompleksowego śledzenia wszystkich etapów produkcji przy pomocy dedykowanego oprogramowania. Rozwiązanie to jest możliwe już od momentu przyjęcia komponentów do magazynu, aż do wysłania gotowego produktu.

 

Automatyczne urządzenia do produkcji elektroniki

Wszędzie tam, gdzie wytwarzane są urządzenia i podzespoły elektroniczne, linie produkcyjne powinny być automatyzowane w taki sposób, aby maszyny przejmowały wykonywanie najbardziej skomplikowanych, obciążających fizycznie oraz monotonnych czynności. Dzięki temu znaczącej poprawie ulega efektywność produkcji, dzięki której wydajność produkcji zwiększa się kilkukrotnie. Dodatkowo możliwe jest przesunięcie pracowników do wykonywania zadań, z którymi nawet najnowocześniejsze automaty przemysłowe nie są w stanie sobie poradzić, jak np. prace wymagające kreatywności i nieszablonowego myślenia.

 

Sztuczna inteligencja (SI) a produkcja elektroniki

W ostatnich latach coraz większą rolę w produkcji elektroniki odgrywają algorytmy sztucznej inteligencji, choć SI jeszcze nie bierze bezpośredniego udziału w samych procesach produkcyjnych. Rozwiązania oparte na algorytmach SI doskonale sprawdzają się jednak w innych obszarach związanych z wytwarzaniem elektroniki, jak np.:

  • komunikacja M2M (machine-to-machine),
  • optymalizacja przebiegu procesów produkcyjnych w obrębie poszczególnych linii oraz na skalę całego przedsiębiorstwa,
  • analiza zgromadzonych danych (w tym również danych przestrzennych),
  • kontrola jakości montażu płytek PCB.

 

PB Technik – linie produkcyjne i automatyka przemysłowa dla branży elektronicznej

PB Technik to renomowany polski dostawca linii przemysłowych, wyposażenia i materiałów eksploatacyjnych oraz urządzeń dla producentów elektroniki. Firma działa na rodzimym rynku nieprzerwanie od 23 lat, dostarczając najwyższej klasy rozwiązania wytwórcom z szeroko rozumianej branży elektronicznej. Oferta PB Technik jest tworzona i nieustannie aktualizowana w oparciu o najnowsze światowe trendy w branży oraz wieloletnie doświadczenie praktyczne, obejmując wyłącznie sprawdzone, nowoczesne rozwiązania od uznanych firm europejskich i światowych. To sprawia, że oferowana automatyka przemysłowa i linie produkcyjne odpowiadają na realne potrzeby i oczekiwania polskich producentów elektroniki.

Pełna oferta PB Technik jest dostępna bezpośrednio na stronie internetowej firmy – zapraszamy do zapoznania się z aktualnym asortymentem oferowanych rozwiązań.

 

Ile kosztują tłumaczenia specjalistyczne?

Czy w apartamentach noclegowych jest dostęp do sejfów?

WhitePress Prawa