Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

24 czerwca br. Rada Nadzorcza ING Banku Śląskiego powołała Sławomira Soszyńskiego na wiceprezesa odpowiedzialnego za Pion Tech i bezpieczeństwo IT. Nowy wiceprezes rozpocznie pracę od 1 października br.

Decyzja Rady Nadzorczej o poszerzeniu składu zarządu podkreśla istotną rolę technologii i cyfryzacji w dalszym rozwoju ING Banku Śląskiego. Dotychczas Pion Tech i Pion Operacji były nadzorowane przez jednego wiceprezesa banku.

Sławomir Soszyński przez 10 lat był związany z Citibankiem, początkowo w Polsce, a następnie w Londynie, Nowym Jorku i Singapurze. Odpowiadał w tym czasie za bezpieczeństwo informatyczne,  technologię w Globalnym Pionie Audytu, a następnie technologię bankowości detalicznej i architektury IT w regionie EMEA. W 2014 roku objął stanowisko Globalnego Szefa Departamentu Technologii w OSTC Group w Polsce. Od 2015 roku związany był z J.P. Morgan w Londynie jako Dyrektor Wykonawczy Architektury dla Sektora Technologii Korporacyjnej i Infrastruktury Technologicznej. W 2017 roku objął stanowisko członka zarządu nadzorującego Globalne Centrum Korporacyjne J.P. Morgan w Warszawie.

Nowy wiceprezes Banku jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na kierunku fizyka teoretyczna i komputerowa. Ukończył program MBA na Akademii Leona Koźmińskiego.