Motoryzacja
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

piec cme t by SECOWARWICK Indyjski producent części samochodowychŚwiatowej rangi lider komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego, infrastruktury, energii wiatrowej i lotnictwa, wdraża rozwiązanie próżniowe CMe® SECO/WARWICK. To pierwszy piec z technologią LPC, dla tej dużej indyjskiej firmy.

CMe® wybrano, by rozwiązać problem utleniania międzykrystalicznego występującego w tradycyjnych piecach atmosferowych. Wybrany piec próżniowy będzie przeznaczony do obróbki cieplnej elementów małych i dużych kół zębatych, zębników oraz innych rodzajów zębatek samochodowych.

 

Trzy komory podwoją wydajność

CaseMaster Evolution-T (CMe-T) – trzykomorowy piec próżniowy – zapewnia ekonomiczne hartowanie powierzchniowe przy użyciu technologii nawęglania niskociśnieniowego (LPC) i hartowania w oleju. Piec CMe-T może zastąpić istniejące linie i generatory stosowane do masowej obróbki cieplnej w atmosferze ochronnej, zapewniając jednocześnie większą precyzję i powtarzalność procesu. To rozwiązanie wyróżnia się nie tylko konstrukcją trzykomorową, ale przede wszystkim poprawą jakości procesu i redukcją kosztów, dzięki podwojeniu wydajności i większej elastyczności produkcji. Eksploatacja pieca jest iskrobezpieczna. Urządzenie jest również przyjazne dla środowiska, co ma coraz większe znaczenie dla liderów branży. Są to jedne z głównych powodów, dla których producenci branży lotniczej oraz motoryzacyjnej są coraz bardziej zainteresowani CMe-T jako preferowanym rozwiązaniem do obróbki cieplnej.

 

Ponieważ nasz piec CMe był pierwszą technologią LPC stosowaną w zakładach klienta, musieliśmy wziąć pod uwagę krzywą uczenia się. Ściśle współpracowaliśmy z kadrą inżynierską, aby upewnić się, że rozumie i stosuje technologię poprawnie, uwzględniając wszystkie możliwości, zalety, wydajność i optymalizacje, jakie ten sprzęt oferuje – powiedział Maciej Korecki, Wiceprezes Segmentu Pieców Próżniowych w SECO/WARWICK.

Pomyślne wdrożenie rozwiązania zajęło sporo czasu, ale przełożyło się na znacznie wyższe standardy jakości, które firma może teraz zaoferować swoim klientom działającym na sześciu kontynentach. Klient skorzystał z konsultacji przed sprzedażą oraz instalacji posprzedażowej, a także pomocy szkoleniowej – dodał Manoranjan Patra, Dyrektor Zarządzający SECO/WARWICK India.

Dzięki setkom systemów zainstalowanych na całym świecie CMe od SECO/WARWICK ma udokumentowaną historię wydajności. System ten z sukcesami działa i jest stosowany w Indiach, Chinach, Ameryce Północnej i Europie.

 

Rozwiązanie jednego problemu – wiele wartości dodanych

SECO/WARWICK aspiruje do miana pierwszego dostawcy rozwiązań do obróbki cieplnej i metalurgii na całym świecie dzięki np. innowacjom, które rozwiązują problemy i dostarczają nowoczesne technologie tam, gdzie są one najbardziej potrzebne.

Klient szukał pieca do nawęglania bez IGO (utlenianie międzykrystaliczne) i po wzięciu udziału w seminarium technologicznym SECO/WARWICK był pod ogromnym wrażeniem firmy, rozwiązania i technologii. Tak rozpoczęły się dyskusje techniczne. W ich trakcie okazało się, że technologia nie tylko rozwiązuje początkowy podstawowy problem klienta dotyczący utleniania międzykrystalicznego, ale także przynosi szereg nieoczekiwanych korzyści, takich jak: skrócenie czasów cyklu nawęglania, obniżenie kosztów procesu, zapewnienie doskonałej jednorodności, optymalizacja penetracji węgla, redukując przy tym emisję CO2 do zera i zwiększając zdolności produkcyjne.

Kluczowym było, aby SECO/WARWICK nie tylko dostarczył technologię high-end, która rozwiązuje początkowe wymagania klienta w zakresie eliminacji utleniania międzykrystalicznego, ale także pomógł w udanym wdrożeniu technologii w procesie produkcyjnym oraz zapewnił szkolenie zespołu. Dzięki takiemu sposobowi wdrażania klient rozważa rozszerzenie zastosowania tej technologii w innych aplikacjach.

Wygląda na to, że technologia SECO/WARWICK doskonale nadaje się nie tylko do spełnienia wysokich standardów w wymagających branżach, takich jak przemysł lotniczy, motoryzacyjny i obronny, ale może być również stosowana jako rozwiązanie w tradycyjnym nawęglaniu w celu zapewnienia większej wydajności, niższych kosztów operacyjnych i osiągnięcia zerowej emisji zanieczyszczeń.

CaseMaster Evolution rewolucjonizuje takie gałęzie przemysłu, jak motoryzacja, produkcja sprzętu komputerowego, kosmonautyka i komercyjna obróbka cieplna. Pomyślne wdrożenie pierwszego pieca dla tego dużego klienta może być punktem zwrotnym w referencjach na indyjskim rynku OEM.


Więcej informacji:

https://www.secowarwick.com/pl/news/piec-prozniowy-secowarwick-cme-t-dla-producenta-chlodnic/

https://www.secowarwick.com/pl/produkty/piece-prozniowe/casemaster-evolution-t/

https://www.secowarwick.com/pl/news/nbr-cooling-systems-z-indii-wybiera-linie-seco-warwick-do-lutowania-aluminium-w-atmosferze-ochronnej-cab-samochodowych-wymiennikow-ciepla/

WhitePress Prawa