Motoryzacja
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Kiedy już zdecydujemy się zakupić samochód używany zastanawiamy się wtedy, gdzie najlepiej tego dokonać. Opcji jest kilka. Możemy przeszukać ogłoszenia w internecie i kupić auto od prywatnej osoby, ale także możemy skorzystać z usług pobliskiego komisu samochodowego. Najpopularniejszym jednak miejscem, które zainteresowani zakupem używanego auta odwiedzają w ostatnim czasie jest salon samochodowy. Często możemy tam spotkać się z ofertą samochodów po świeżo zakończonym leasingu, a to daje gwarancję regularnego jego serwisowania. Mimo wszystko warto taki samochód sprawdzić w stacji kontroli pojazdów.

 

Samochody używane z salonu - zalety

Niewątpliwą zaletą kupna samochodu od autoryzowanego dealera jest fakt, iż mamy pewność, że oferowane samochody zostały wnikliwie sprawdzone. Oznacza to przede wszystkim, że ich stan jest zgodny z tym, co deklaruje sprzedawca. Takiej pewności nigdy nie mamy w przypadku zakupu samochodu od handlarza. To niewątpliwie jest dość ryzykowne i może się okazać, że wszelkie wady wyjdą na jaw po pewnym czasie. Warto jednak zaznaczyć, że niekoniecznie musi to być spowodowane celowym działaniem. Bardzo często handlarz po prostu nie jest świadom usterek, które posiada oferowany przez niego pojazd.

A co, jeśli zakupione samochody używane z salonu w Poznaniu okażą się wadliwe? W takim przypadku bez problemu będziemy mogli zgłosić to dealerowi, co jest niewątpliwą zaletą.

 

Wymiana opon - czy tylko sezonowa?

Bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze. Wie o tym każdy kierowca, dlatego też musi on dbać o sezonową wymianę opon. Pozwala to przede wszystkim uzyskać odpowiednią przyczepność kół do podłoża, co oczywiście ogranicza ryzyko kolizji. Ale czy tylko sezonowa wymiana opon w Poznaniu jest jedynym powodem, aby odwiedzić warsztat samochodowy? Odpowiedź jest oczywista. Nie. Kierowca powinien sprawdzać co jakiś czas stan bieżnika opon w swoim samochodzie. Jest to bardzo ważne, ponieważ opony z odpowiednim stanem bieżnika łagodzą wstrząsy i drgania pojazdu, a także zapewniają stabilność jazdy.

Opony z właściwym stanem bieżnika to przede wszystkim pewność, że auto nie będzie miało problemów podczas intensywnego hamowania. Jak ważne są opony możemy się przekonać podczas złych warunków atmosferycznych.

 

Kiedy warto odwiedzić stację kontroli pojazdów?

Bez wątpienia dzięki badaniom technicznym poruszanie się po drogach jest bezpieczne. Oczywiście są one obowiązkowe i decydują o tym, czy pojazd może zostać dopuszczony do ruchu. Ponadto przegląd techniczny jest również zalecany przez producentów aut.

Bez względu na to, czy nowo zakupiony samochód pochodzi z komisu, czy z salonu samochodowego, warto zdecydować się na przegląd techniczny, jaki oferuje stacja kontroli pojazdów w Poznaniu. Najważniejszym przecież dla kierowców jest aspekt bezpieczeństwa na drodze.

Jeśli chodzi o okręgowe stacje kontroli, to trafiają tam przede wszystkim auta skierowane z kontroli ruchu drogowego, a także wszystkie po wypadku i kolizji drogowej. Najczęściej do badania technicznego wysyłane są uszkodzone samochody z zamontowaną instalacją do zasilania gazem.

 

Recepta online - co warto o niej wiedzieć?

WhitePress Prawa