Motoryzacja
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Jeżeli nie planujemy samodzielnej sprzedaży samochodu, będziemy musieli skorzystać z pomocy pośrednika. W tej kategorii możemy wybierać między skupem autem oraz komisem, przy czym ta pierwsza opcja jest znacznie wygodniejsza, szybsza i prostsza. Dlaczego?

 

Skupy aut

Komis samochodowy – dlaczego warto zastanowić się dwa razy

Wady komisów są przede wszystkim związane z czasem, jaki mija od włączenia samochodu do oferty do momentu jego sprzedaży. Po pierwsze nie dysponujemy żadną gwarancją, iż auto znajdzie nabywcę, co może doprowadzić do obniżenia ceny przez komis – jest to również powód, dla którego trzeba wyjątkowo uważnie zapoznać się z umową. Po drugie, gdy samochód trafia do komisu, nie możemy z niego korzystać. Dla osób, które codziennie używają auta, przedłużające się oczekiwanie na sprzedaż będzie wymagało znalezienia zastępczego środka transportu. Dodatkowo samo oddanie auta do komisu wcale nie jest tak proste, jak może się wydawać. Aby zapewnić klientom wybór interesujących aut (zwiększający tym samym szansę na sprzedaż), komisy przyjmują jedynie samochody spełniające szereg kryteriów. Oznacza to, że na ogół firma nie przyjmie starszych, mniej atrakcyjnych lub mało znanych aut, co dla wielu osób zamyka całkowicie tę drogę sprzedaży.

Dodatkową kwestią jest konserwacja auta podczas pobytu w komisie. Długotrwały postój negatywnie wpływa na stan techniczny pojazdu, co może mieć miejsce, jeżeli auto nie wzbudzi zainteresowania. Aby upewnić się, że samochód będzie przygotowany do postoju, należy zadbać o wypełnienie baku paliwem, sprawdzenie ciśnienia w oponach oraz kontrolę stopnia naładowania akumulatora. Chociaż pracownicy komisu są zobowiązani do dbania o samochód, nie zawsze ich usługi będą równie drobiazgowe, co w przypadku samodzielnej konserwacji.

 

Co sprawia, że skup aut to lepsze rozwiązanie?

Wybierając kontakt z taką firmą jak skup aut Warszawa mamy gwarancję, że zostanie nam przedstawiona oferta kupna bez względu na markę, model, stan techniczny oraz popularność samochodu. Skupy przyjmują również pojazdy uszkodzone lub powypadkowe, w tym także auta niezdolne do samodzielnej jazdy. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest szybkość, z jaką samochód zostaje zamieniony na gotówkę. Po otrzymaniu od nas informacji na temat pojazdu, skup przeprowadza darmową wycenę wstępną, po czym zostaje ustalony termin oględzin auta przez fachowca. Rzeczoznawca dokonuje inspekcji, sprawdzając zgodność podanych wcześniej danych ze stanem faktycznym oraz oglądając trudno dostępne miejsca – takie jak wnętrza nadkoli czy zawieszenie. Po zakończeniu wyceny właścicielowi zostaje przedstawiona finalna oferta, którą można przyjąć od razu. Od pierwszego kontaktu ze skupem do wizyty rzeczoznawcy upływa nie więcej niż kilkadziesiąt godzin. Dzięki temu sprzedaż auta nie tylko przebiega wyjątkowo sprawnie, a także bezpiecznie, gdyż transakcja odbywa się na podstawie umowy o kupnie-sprzedaży.

WhitePress Prawa