Motoryzacja
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Zainteresowanie samochodami elektrycznymi wzrasta w zaskakującym tempie, odpowiednie ładowanie tych pojazdów staje się kluczowym elementem infrastruktury miejskiej i prywatnej. Dostęp do efektywnego i szybkiego ładowania jest niezbędny, by móc w pełni cieszyć się zaletami elektrycznego napędu. Na rynku dostępne są różne rodzaje stacji ładowania, każda z nich zaprojektowana z myślą o spełnieniu określonych potrzeb i warunków użytkowania. Przyjrzyjmy się bliżej najpopularniejszym rozwiązaniom ładowarek elektrycznych, które możemy zainstalować zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i prywatnych, aby każdy właściciel pojazdu elektrycznego mógł wybrać opcję idealną dla siebie.

typy ładowarek elektrycznych

Wolnostojące Stacje Ładowania AC

Wolnostojące stacje ładowania AC są uniwersalnym rozwiązaniem do ładowania pojazdów elektrycznych, które można zainstalować niemal w każdym miejscu. Ze względu na ich mobilność, znajdują zastosowanie na parkingach przy centrach handlowych, hotelach, lotniskach oraz stacjach benzynowych. Stacje te są przystosowane do pracy w różnorodnych warunkach klimatycznych, od -25 do 50 stopni Celsjusza, co gwarantuje ich niezawodność. Moc tych stacji waha się od 3 kW do 22 kW, co pozwala na dostosowanie szybkości ładowania do indywidualnych potrzeb użytkowników.

 

Stacje Ładowania Wallbox Naścienne

Naścienne stacje ładowania, znane jako wallboxy, to kompaktowe urządzenia, które można łatwo zamontować na ścianie w garażu lub na terenie komercyjnym. Wallboxy zapewniają wygodne, szybkie i bezpieczne ładowanie, idealnie wpisując się w potrzeby użytkowników prywatnych oraz firm. Dostępne są w różnych mocach od 3,6 kW do 22 kW, co umożliwia użytkownikom szybkie odzyskiwanie zasięgu baterii.

 

Stacje Ładowania DC

Stacje ładowania DC to szybsze rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie czas. Są one idealne dla stacji benzynowych i parkingów przy szybkich drogach czy autostradach, umożliwiając kierowcom elektrycznych pojazdów błyskawiczne naładowanie swoich samochodów. Dostępne są stacje stałej mocy od 50 kW do 160 kW, a także modele z możliwością rozbudowy mocy do 180 kW, co jest korzystne przy rosnących wymaganiach energetycznych.

 

Ultraszybkie Stacje Ładowania DC

Technologia High Power Charging (HPC) rewolucjonizuje podejście do ultraszybkich stacji ładowania DC, oferując kierowcom możliwość ładowania samochodów w zaledwie kilkanaście minut. Stacje HPC wykorzystują chłodzenie płynem, co znacznie zwiększa ich efektywność i niezawodność, pozwalając na ładowanie mocą od 150 kW do 350 kW. To idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy podróżują na długie dystanse i potrzebują szybkiego dostępu do energii.

 

Rozwiązania oferowane przez REVON Energy

Dzięki zaawansowanym technologiom i elastycznemu podejściu, REVON Energy jest w stanie zaoferować szeroką gamę stacji ładowania, od klasycznych wallboxów po zaawansowane technologicznie stacje HPC. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz solidnej instalacji w domu, czy skutecznego rozwiązania dla Twojej firmy, REVON Energy dostarczy profesjonalną instalację i wsparcie, abyś mógł cieszyć się niezawodną i wydajną stacją ładowania, dostosowaną do Twoich potrzeb.

 

Materiał zewnętrzny

WhitePress Prawa