Motoryzacja
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

prostownik
Zima zbliża się wielkimi krokami. Każdy kierowca chociaż raz w życiu miał problem z odpaleniem samochodu podczas zimowej aury. Niskie temperatury powodują szybsze wyczerpywanie się akumulatora. Problemy z rozruchem samochodu nie są wielkim problemem, jeśli przydarzą się pod domem. Gorzej, jeśli nie możesz uruchomić pojazdu, gdy w pobliżu nie ma nikogo, kto mógłby Ci pomóc. W takich sytuacjach z opresji uratuje Cię prostownik z rozruchem. W okresie jesienno-zimowym każdy z nas powinien, go mieć w swoim samochodzie.

 

Jak działa prostownik z rozruchem?

Prostownik z rozruchem jest większych rozmiarów niż modele bez tej funkcji. Jego główna zaleta to możliwość natychmiastowego rozruchu samochodu bez konieczności podłączenia go do innego pojazdu lub sieci elektrycznej. Prostownik z rozruchem to uniwersalne akcesorium przystosowane do pracy zarówno z bateriami 12 V, jak i 24 V. Modele małych rozmiarów możesz bez przeszkód wozić w aucie na wypadek problemów z akumulatorem. Wiele sklepów np. e-sklep Spawarena oferuje również prostowniki z rozruchem o większych rozmiarach, które powinny znaleźć się na wyposażeniu warsztatu samochodowego, przedsiębiorstwa z własną flotą pojazdów lub gospodarstwa rolnego.

 

Jak używać prostownika z rozruchem?

Posługiwanie się prostownikiem z rozruchem nie należy do trudnych. Nowoczesne modele posiadają nie tylko system zabezpieczający, ale również wykrywają pojemność baterii, jej napięcie i prąd rozruchowy. W tym wypadku, aby naładować akumulator, wystarczy jedynie podłączyć do niego sprzęt.

W sytuacji, gdy chcesz uruchomić pojazd za pomocą prostownika z rozruchem, powinieneś przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze sprawdź, czy producent pojazdu dopuszcza możliwość zastosowania funkcji boost do awaryjnego uruchomienia. Jest to istotne, ponieważ pozwala ustalić, czy możliwości bezpieczników znajdujących się w instalacji są wystarczające, aby wytrzymać sporą dawkę prądu startowego przekazaną do akumulatora. Następnie odłącz przewód zasilający prostownik od źródła prądu. Dopasuj odpowiedni kabel zasilający, zgodny z prądem znamionowym baterii. Do plusa na akumulatorze lub odpowiedniego dla niego miejsca podłącz przewód dodatni. Kabel masowy podepnij do metalowego elementu silnika znajdującego się jak najbliżej akumulatora. Przewód zasilający skieruj do sieci elektrycznej i uruchom prostownik za pomocą odpowiedniego przycisku. Zastosuj odpowiedni tryb uruchamiania zgodny z informacjami zawartymi w instrukcji producenta. Po uruchomieniu silnika odłącz urządzenie.

Prostownik z rozruchem może uratować Cię krytycznych sytuacjach, gdy w okresie jesienno – zimowym akumulator w samochodzie odmówi posłuszeństwa, a Ty będziesz znajdował się daleko od domu.

Czym są karty podarunkowe i jak je wykorzystać?

Innowacyjne metody spawania i najpopularniejsze materiały spawalnicze

WhitePress Prawa