Motoryzacja
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Dla fanów jazdy terenowej, zarówno amatorów jak i profesjonalistów, powstaje w Polsce pierwszy obiekt offroad, w którym będzie można realizować motoryzacyjną pasję w bezpieczny sposób. Kompleksowe rozwiązania pozwalają na testy aut w zależności od poziomu zaawansowania i umiejętności terenowych kierowcy. Otwarcie już wiosną tego roku.

 

W okolicach Góry Kalwarii, przy węźle komunikacyjnym dróg 50 i 79 powstaje Poligon4x4 Offroad Park, teren ma ponad 10 hektarów i posiada przygotowaną infrastrukturę do jazdy offroad. W Europie jest kilka takich miejsc, jednak w Polsce będzie to pierwszy obiekt z tak dobrze przemyślaną i zagospodarowaną przestrzenią. Jest on tworzony we współpracy z licencjonowanymi instruktorami sportów samochodowych i zawodowymi kierowcami. Jego głównym założeniem jest wprowadzenie nowych, wyższych standardów jakości oraz bezpieczeństwa na rynku obiektów offroadowych. Poligon4x4 Offroad Park składać się będzie z trzech niezależnych części - największego w Polsce Toru Prezentacyjno-Treningowego oraz Trasy Offroad i Toru Quadowego.

 

Tor Prezentacyjno-Treningowy będzie odpowiedzią na potrzeby branży automotive. To idealna przestrzeń do testów pojazdów, jak i poszczególnych systemów motoryzacyjnych oraz doskonałe miejsce do prezentacji modeli aut przez dealerów samochodów, jak i dla kierowców, chcących rozwijać swoje umiejętności. Będzie składał się z placu manewrowego i 20 modułów (o długości 50 do 100m każdy), m.in: wykrzyży, basenów, trawersów, czy podjazdów o wysokości ok. 15m z pochyleniami sięgającymi 60%. W ramach Trasy Offroad przewidziane są trzy Strefy Freeride, które sprawiają, że 4 km to minimalna odległość, którą będzie można pokonać. Strefy różnią się od siebie poziomem trudności oraz nawierzchnią. Różnorodność trasy pozwala na przejazd zarówno SUVami, Crossoverami, jak i autami terenowymi. Trzecią częścią Poligon4x4 Offroad Park będzie Tor Quadowy, który będzie składał się z nitki szkoleniowej o długości 430 m oraz dwóch nitek zaawansowanych o długościach 870 i 920 m. Amplituda wzniesień wyniesie 9 m, a czas na pokonanie jednego okrążenia od 3 do 6 minut. 

 

Zainteresowanie sprawdzaniem siebie w prowadzeniu aut terenowych w trudnych i wymagających warunkach jest bardzo duże. Jak widzimy sprzedaż tego typu rozrywek w kategorii motoryzacja w naszym serwisie Prezentmarzeń to aż 40%. Uznaliśmy, że tego typu obiekty są potrzebne, szczególnie, aby realizować  motoryzacyjną pasję w bezpieczny sposób. Tor powstaje z myślą o szerokim zastosowaniu. Branża Automotive, dealerzy mogą tu przeprowadzać testy i prezentacje, agencje realizować eventy motoryzacyjne czy szkolenia. Chcielibyśmy, aby przygotowywany przez nas obiekt wyznaczał nowy kierunek w rozwoju branży offroadu w Polsce – mówi Grzegorz Rożalski, inicjator i współtwórca projektu Poligon4x4 Offroad Park, kierowca wyścigowy oraz CEO Emotivo Sp. z o.o.

 

Tor skonstruowany jest w taki sposób by mógł zapewnić powtarzalne warunki gdzie można jeździć po wielu   przeszkodach, imitujących różne sytuacje, które mogą pojawić się na drodze czy bezdrożach.

 

Odwzorowane są warunki takie jak w terenie, dlatego np. zawodnicy startujący w zawodach będą mogli przetestować wprowadzane w pojazdach modyfikacje. Możliwość realizacji motoryzacyjnych przygód na terenie kompleksowego obiektu, jakim będzie Poligon4x4 Offroad Park, dedykowanego jeździe offroad zarówno samochodami, quadami, motocyklami jak również pojazdami UTV, otwiera nowe możliwości przed miłośnikami offroadu w Polsce.

 

Co warto wiedzieć o samochodach używanych na gwarancji?

WhitePress Prawa