Motoryzacja
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

W Polsce już od kilku lat przybywa miłośników sportów motorowych, którzy są zainteresowani sprawdzeniem się w prowadzeniu aut terenowych i innych pojazdów dedykowanych do offroadu w trudnych i wymagających warunkach. Potrzebne są więc miejsca, gdzie można realizować tę motoryzacyjną pasję w bezpieczny sposób i bez szkód dla przyrody. Jedno z takich miejsc powstaje właśnie w centrum Polski. Będzie to pierwszy tak profesjonalnie przygotowany obiekt offroad we współpracy z licencjonowanymi instruktorami sportów samochodowych i zawodowymi kierowcami.

 

Wraz z rosnącą z roku na rok popularnością offroadu w Polsce, coraz bardziej jest zauważalny brak odpowiednich i dedykowanych przestrzeni, gdzie można zarówno testować pojazdy do offroadu, jak uprawiać ten sport w wyższym standardzie. Jest duża szansa, że wkrótce to się w naszym kraju zmieni dzięki profesjonalnie przygotowanemu kompleksowi do offroadu na europejskim poziomie. W centrum Polski, w okolicach Góry Kalwarii, powstaje nowy obiekt o nazwie Poligon4x4 Offroad Park, którego oficjalne otwarcie jest zaplanowane wiosną 2023 roku.

 

Na terenie obiektu będzie można uprawiać offroad korzystając z różnych torów i tras samochodami, quadami, motocyklami jak również pojazdami UTV, co daje duże możliwości do sprawdzenia swoich umiejętności i uprawiania tej pasji różnym grupom miłośnikami sportów motorowych.

 

Nowy na mapie Polski kompleks do offroadu będzie się składał z 3 kluczowych elementów. Najważniejszym z nich i wyróżniającym go w skali całego kraju będzie Tor Prezentacyjno-Treningowy składający się aż z 20 modułów o długości 50 do 100 m każdy. Na torze będą do pokonania m.in. baseny, trawersy, podjazdy o wysokości ok.15 metrów o koncie nachylenia od 25 do 60%. Łączna długość toru wyniesie około 1500 m. Będzie to największy Tor Prezentacyjno-Treningowy w Polsce służący zarówno do jazd pasjonatom offroadu, jak również jako miejsce do testów pojazdów i poszczególnych systemów motoryzacyjnych dla dealerów samochodowych. Oprócz  przygotowanego z rozmachem Toru Prezentacyjno-Treningowego, miłośnicy sportów z nutą adrenaliny będą mogli sprawdzić się na Trasie Offroad, gdzie przewidziane są trzy Strefy Freeride sprawiające, że 4 km to minimalna odległość, jaka będzie do pokonania. Dzięki aż trzem Strefom Freeride długość trasy jest płynna i zmienia się w zależności od potrzeb. W zależności od dokonanych na trasie wyborów i umiejętności kierowców, w terenie będzie można spędzić od 1 do 3 godzin pokonując maksymalnie dystans od 4 do 7 km.

 

Kolejnym elementem Poligonu4x4 Offroad Park będzie Tor Quadowy składający się z trzech oddzielnych tras różniących się od siebie długością i poziomem zaawansowania. W zależności od umiejętności i potrzeb można skorzystać z pierwszej trasy o charakterze szkoleniowym lub z dwóch pozostałych dedykowanych bardziej zaawansowanym kierowcom. Co istotne cały Tor Quadowy jest otoczony przez tak zwaną Trasę Techniczną, która umożliwia szybkie dotarcie do osoby wymagającej pomocy, na przykład przy ewentualnych problemach z pojazdem.

 

Miłośnicy jazdy w terenie zarówno na czterech, jak i dwóch kółkach mają szansę, aby realizować w tak profesjonalnie przygotowanym kompleksie swoją pasję motoryzacyjną w bezpiecznych warunkach przez cały rok. Chcielibyśmy, aby stworzony przez nas obiekt wyznaczył nowy kierunek w rozwoju branży offroadu w Polsce, dlatego przy jego realizacji podjęliśmy współpracę m.in. z licencjonowanymi instruktorami sportów samochodowych i zawodowymi kierowcami. – mówi Grzegorz Rożalski, inicjator i współtwórca projektu Poligon4x4 Offroad Park, kierowca wyścigowy oraz CEO Emotivo Sp. z o.o.

 

Nowy i kompleksowo przygotowany obiekt do uprawiania offroadu w Polsce daje szansę zarówno osobom, które chcą po raz pierwszy w życiu spróbować swoich sił w jeździe z przeszkodami po nieutwardzonych drogach, jak również dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności jazdy w terenie.

 

 Offroad Park. Branża motoryzacyjna zyska profesjonalny tor.

WhitePress Prawa