Motoryzacja
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

W centrum Polski, w okolicach Góry Kalwarii, powstaje nowy obiekt - Poligon4x4 Offroad Park dedykowany zarówno amatorom offroadu, jak również profesjonalistom związanym z automotive. Jednym z głównych elementów tej inwestycji jest oddany już do użytku największy w Polsce Tor Prezentacyjno-Treningowy, który służy do testów pojazdów i systemów motoryzacyjnych dla dealerów samochodowych.

 

Koncepcja Poligonu 4x4 Offroad Park, którego głównym inwestorem jest firma Emotivo Sp. z o.o., właściciel m.in. marki Prezentmarzeń, Go - Racing  i Formula Drive, została opracowana we współpracy z licencjonowanymi instruktorami sportów samochodowych i zawodowymi kierowcami.  Dogłębnie przemyślany i profesjonalnie przygotowany obiekt ma odpowiadać na potrzeby zarówno branży automotive, wykonawców jazd offroad, firm szkoleniowych i eventowych, jak również klientów indywidualnych.

 

Kluczowym elementem inwestycji i jej największym atutem ma być zgodnie z zamysłem inwestora największy w Polsce Tor Prezentacyjno-Treningowy. Tor posłuży do testów pojazdów i poszczególnych systemów motoryzacyjnych, jak również prezentacji modeli aut terenowych, SUVów oraz crossoverów dla dealerów samochodowych. Tor składa się z placu manewrowego i 20 modułów o długości 50 do 100 m każdy, m.in. wykrzyży, basenów, trawersów oraz podjazdów o wysokości ok.15 metrów o różnym koncie nachylenia od 25 do 60%. Moduły są przeznaczone do pokonania przez auta terenowe, SUVy lub crossovery.

 

Podjazdy są jednym z głównych wyróżników naszego obiektu - są najwyższymi sztucznymi podjazdami w Polsce, przystosowanymi do rozwijania umiejętności jazdy w terenie i idealnie nadają się do testowania różnych pojazdów. Decydując się na realizację tak dużej inwestycji, jaką jest Poligon4x4 Offroad Park założyliśmy, że chcemy, aby nasz obiekt wyznaczał nowy kierunek w rozwoju branży offroadu w Polsce i oferował świetne możliwości współpracy dla przedstawicieli różnych segmentów rynku. Widzimy duży potencjał do rozwoju współpracy m.in. z branżą motoryzacyjną czy eventową. Dołożymy wszelkich starań, aby dalej rozwijać infrastrukturę i potencjał tego obiektu. – komentuje Grzegorz Rożalski, inicjator i współtwórca projektu Poligon4x4 Offroad Park, kierowca wyścigowy oraz CEO Emotivo Sp. z o.o.

 

Oficjalne otwarcie Poligonu4x4 Offroad Park jest zaplanowane na wiosnę 2023 roku, ale główny element inwestycji, czyli największy Tor Prezentacyjno-Treningowy w Polsce, jest już użytkowany przez pierwszych przedstawicieli branży motoryzacyjnej. Niedawno na terenie obiektu odbyły się testy najnowszego Forda Raptora.

 

Rosnące zainteresowanie offroadem w Polsce i chęcią zakupu samochodów typu SUVy lub crossovery sprawia, że potrzebne są inwestycje, które zapewnią optymalne warunki nie tylko do uprawiania jazdy w terenie hobbistycznie, ale także do testów takich pojazdów. Z tą myślą jest przygotowywany do oficjalnego otwarcia nowy obiekt - Poligon4X4 Offroad Park z największym Torem Prezentacyjno-Treningowym w Polsce.

 

 Offroad w Polsce stanie się bezpieczny, dzięki inwestycji

WhitePress Prawa