Motoryzacja
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

używanego samochodu
Zakup używanego samochodu przypomina niekiedy loterię. Zawsze bowiem trzeba brać poprawkę na ryzyko trafienia na pojazd, który będzie wymagał kosztownych napraw. Dlatego też warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach, dzięki którym wybór auta z drugiej ręki będzie łatwiejszy.

 

 

 

 

 

 

Zastanów się, czego oczekujesz

Najlepszy samochód to taki, który odpowiada indywidualnym potrzebom. Chcąc kupić używane aut, trzeba więc w pierwszej kolejności określić własne oczekiwania względem takiego pojazdu. Ogromne znaczenie w tym kontekście mają warunki, w których będzie użytkowany samochód. Dla przykładu innego auta potrzebuje rodzina, a innego osoba, która często wyrusza w długie trasy. Oczywiście przy tej okazji nie sposób też pominąć możliwości finansowych, jakimi dysponuje kupiec. Mając ustalony budżet na zakup pojazdu oraz swoje preferencje, prościej jest dokonać selekcji ogłoszeń – a na wtórnym rynku motoryzacyjnym w Polsce jest w czym wybierać.

 

Stawiaj na popularne modele aut

Eksperci z salonu Używane Jak Nowe radzą, aby przy wyborze auta z drugiej ręki stawiać na popularne modele znanych marek takich jak np. Ford. Samochody używane pochodzące od sprawdzonych producentów mają to do siebie, że łatwiej kupić do nich części. Z dostępnością komponentów nie ma problemu, co rzutuje na koszty serwisowe. Mając na oku konkretne modele samochodów, warto zasięgnąć informacji na temat wad fabrycznych oraz usterek, jakie się im najczęściej przytrafiają.

 

Obejrzyj auto i wybierz się na jazdę próbną

Spotkanie ze sprzedawcą należy zacząć od zapoznania się z dokumentacją serwisową samochodu. powinien on pochodzić z pewnego i legalnego źródła, a także mieć dokładnie udokumentowaną historię serwisowania. Auto trzeba obejrzeć zarówno od zewnątrz, jak i od środka, zwracając uwagę na najdrobniejsze detale. Jeśli ktoś nie czuje się zbyt pewnie w tych sprawach, powinien wybrać się na spotkanie z zaufaną osobą świetnie zorientowaną w sprawach motoryzacyjnych. Oględziny auta muszą iść w parze z jazdą próbną.

 

Co powinniśmy wiedzieć o płytkach drukowanych?

Witryny sklepowe – reklama, która przyciąga