Motoryzacja
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Wielu kierowców marzy o samochodzie klasy premium, a pojazdy marki Mercedes z pewnością zaliczają się do obiektów westchnień. Jeśli nie mamy środków na nowe auto z gwiazdą na masce, zawsze możemy rozejrzeć się za używanym. Jednakże są to pojazdy, których historię trzeba szczególnie dokładnie sprawdzić.

 

Mercedesy kojarzą się z prestiżem, luksusem, bardzo wysoką jakością wykonania i trwałością. To samochody dla kierowców wymagających - takich, którzy wiedzą, czym chcą jeździć, co kupują i za co płacą. Zarówno nowy, jak i używany mercedes może być bardzo dobą inwestycją - pojazdy te wolno tracą na wartości, a wiele modeli tej marki ma status klasycznych, można więc na nich zarobić. Jednak szukając auta na rynku wtórnym, łatwo naciąć się na trefny egzemplarz, który nie będzie nadawał się do jazdy, okaże się skarbonką bez dna lub wcześniej zmienił właściciela w sposób bezprawny. Dlatego przez zakupem trzeba koniecznie sprawdzić historię pojazdu.

 

Mercedes - dlaczego historia pojazdu jest ważna?

Są marki, które szczególnie mocno przyciągają złodziei samochodów. Mercedes zalicza się do nich, więc niestety na rynku wtórnym mogą pojawiać się kradzione pojazdy. Trzeba na to bardzo uważać. Ryzyko nabycia takiego samochodu minimalizujemy dzięki Raportowi Historii Pojazdu.

Kolejną sprawą jest stan techniczny. Jak wszystkie samochody premium, mercedesy są drogie w serwisowaniu, toteż trzeba bardzo dokładnie prześwietlić wybrany przez nas egzemplarz na stacji diagnostycznej i/lub w serwisie, żeby uniknąć takiego, którego koszty napraw nas przerosną. Niektóre modele niemieckiej marki okazały się wadliwe - cechują się wysoką awaryjnością oraz bardzo słabym zabezpieczeniem antykorozyjnym. Ich eksploatacja będzie nie tylko nader kłopotliwa, ale też kosztowna. Dlatego warto określić, czy wybrany przez nas wóz nie zalicza się do feralnej grupy. Można to zrobić, weryfikując wezwania serwisowe, informację o których znajdziemy w Raporcie Historii Pojazdu.

Wielu właścicieli mercedesów sprzedaje je, kiedy przestają się nadawać do dalszej eksploatacji. Może to wynikać z poważnego wypadku drogowego lub nadmiernego wyeksploatowania - takiego, kiedy dalsze naprawy stają się nieopłacalne. Niestety, nieuczciwi sprzedawcy potrafią zamaskować wady samochodu, dzięki czemu egzemplarz powypadkowy wygląda jak nawet niedraśnięty, a na liczniku auta z półmilionowym przebiegiem widnieje zaledwie 150 tys. km. Raport Historii Pojazdu pozwala zweryfikować jego przeszłość pod kątem wypadku oraz określić, czy przebieg przedstawiony w ogłoszeniu jest prawdziwy.

 

Jak sprawdzić historię Mercedesa?

Historię pojazdu każdej marki sprawdzamy dzięki nadawanemu przez producenta numerowi VIN. Umieszczany jest on w kilku miejscach w samochodzie, a poza tym: w dowodzie rejestracyjnym, karcie pojazdu i umowie kupna-sprzedaży. Przed zakupem powinniśmy pozyskać go od sprzedającego. Następnie wchodzimy na stronę www.autobaza.pl wpisujemy numer VIN w okienku na górze i pobieramy Raport Historii Pojazdu.

Jeśli chcemy kupić używanego mercedesa, warto zweryfikować historię wybranego egzemplarza z pomocą portalu Autobaza.pl. Znajdziemy tam bardzo szczegółowe informacje na temat modeli tejże marki oraz aktualne dane odnośnie konkretnych samochodów, pozyskane dzięki współpracy ze stacjami ASO Mercedesa.

Dzięki raportom autobaza łatwiej znajdziemy samochód ze sprawdzonym przebiegiem, znaną historią ewentualnych napraw blacharsko-lakierniczych oraz prawidłowo serwisowany. Użytkując takiego mercedesa, będziemy mogli nie tylko cieszyć się prestiżem i luksusem, ale też świadomością, że dobrze zainwestowaliśmy pieniądze.

Udanych zakupów i szerokiej drogi!

 

Gumki recepturki

WhitePress Prawa