Motoryzacja
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Transport samochodów to duże wyzwanie, które w przypadku braku odpowiedniego przygotowania może generować duże koszty. Dlatego warto zadbać o to, aby cały proces przebiegał profesjonalnie i bezpiecznie. W poniższym artykule omówimy dwa popularne sposoby przewozu pojazdów: z wykorzystaniem lawety samochodowej lub autotransportera. Dowiedz się, czym wyróżnia się każda z wymienionych opcji i wybierz rozwiązanie, które najlepiej się sprawdzi w Twoim przypadku.

Jak transportowac samochody

Laweta samochodowa — dla kogo będzie godnym uwagi wyborem?

Jeśli chodzi o wybór bezpiecznego sposobu transportowania pojazdów, jednym z najpopularniejszych rozwiązań są lawety samochodowe. Wyróżniają się one mniejszą wagą niż autotransportery i są wyposażone w specjalną platformę stworzoną do przewozu pojedynczych samochodów osobowych, motocykli albo małych maszyn budowlanych. Ich największe zalety to między innymi:

  • mobilność — ze względu na mniejszą wagę i wymiary lawety samochodowe są bardziej zwrotne i łatwiejsze do prowadzenia niż autotransportery. To pozwala im również na dotarcie do trudniej dostępnych miejsc;
  • funkcjonalna budowa — przemyślane rozmiary sprawiają, że takim pojazdem można z powodzeniem poruszać się po zatłoczonych ulicach i parkować w miejscach o ograniczonej przestrzeni;
  • wszechstronność — bardzo dobrze sprawdzi się podczas przewozu różnych typów pojazdów i ładunków, które będą dopasowane do jej nośności i wymiarów;
  • cena i koszty utrzymania — lawety samochodowe są tańsze niż autotransportery i zużywają mniej paliwa podczas dłuższych tras.

Biorąc pod uwagę wymienione cechy, taki pojazd będzie idealnym rozwiązaniem, gdy planujesz przewieźć pojedynczy samochód czy niewielki ładunek. Wysokiej jakości modele bardzo dobrze sprawdzą się również w branżach oferujących różnego rodzaju usługi transportowe. Przy ich zakupie warto jednak zwrócić szczególną uwagę na maksymalne dopuszczalne obciążenie oraz na przestrzeń ładunkową.

 

Czym wyróżniają się autotransportery?

Profesjonalne autotransportery to pojazdy, które powstały z myślą o przewożeniu większej liczby samochodów jednocześnie, zarówno osobowych, jak i ciężarowych. Z tego powodu wyróżniają się dużą przestrzenią ładunkową i znacznie większą nośnością niż lawety samochodowe.  Często mają również specjalistyczne wyposażenie i systemy ułatwiające transport. Ponadto ze względu na większą masę są bardziej stabilny na drodze, co wpływa na bezpieczeństwo przewożonych pojazdów. Mimo to wymagają dużego doświadczenia oraz umiejętności kierowcy ze względu na mniejszą zwrotność i swoje wymiary.

Autotransporter to rozwiązanie dla profesjonalistów i dużych firm transportowych, które regularnie przewożą większą liczbę samochodów osobowych albo ciężarowych. Wysokiej jakości pojazdy oferuje między innymi firma Blyss, która w asortymencie posiada również lawety samochodowe. Podczas wyboru niezbędnego wyposażenia łatwo porównasz najważniejsze cechy każdego pojazdu i wybierzesz rozwiązanie, które okaże się najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb, zapewniając bezpieczny transport ładunków.