Motoryzacja
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Samochody poleasingowe cieszą się specyficzną reputacją. Dla niektórych stanowią synonim okazji, z kolei inni kierowcy unikają tego typu ofert jak ognia, wskazując na nadmierne zużycie takich aut. W jaki sposób najłatwiej sprzedać pojazd użytkowany w ramach umowy leasingowej?

 Jak sprzedac auto poleasingowe

Dlaczego sprzedaż auta poleasingowego może sprawiać trudności?

Tego typu samochody zyskały sobie wśród części kierowców opinię nadmiernie wysłużonych oraz sprawiających sporo kłopotów na płaszczyźnie technicznej. Reputacja ta dotyczy w dużej mierze samochodów użytkowanych przez firmy, które z reguły wyjątkowo intensywnie eksploatują swoją flotę. Najlepiej oddaje to porównanie przejechanych rocznie kilometrów w przypadku przeciętnego samochodu osobowego oraz busa w firmie przewozowej. Prywatny użytkownik auta pokonuje do 10 000 kilometrów w ciągu roku, natomiast bus może osiągnąć wynik nawet 300 000 kilometrów. Handlowcy oraz dojeżdżający do klientów przedstawiciele firm korzystają z aut o wiele częściej, niż typowy kierowca, co przyczyniło się do powstania czarnej – choć niezasłużonej w pełni – legendy samochodów poleasingowych. Takie auta muszą być regularnie serwisowane w autoryzowanych warsztatach, a także z reguły są to nowoczesne i młode pojazdy, co znacznie zwiększa ich atrakcyjność – zwłaszcza w przypadku samochodów osobowych.

 

Trudności w sprzedaży auta poleasingowego

Nieprzychylna opinia dotycząca samochodów pochodzących z leasingu może stanowić przeszkodę podczas współpracy z komisem. Tego typu firmy selekcjonują otrzymywane oferty, aby stworzyć dla swoich klientów jak najbardziej atrakcyjny katalog aut, co także maksymalizuje szanse na sprzedaż. Z tego powodu auta poleasingowe mogą zostać odrzucone przez komisy. Również pośród klientów indywidualnych informacja o tym, że auto było użytkowane w ramach leasingu, może prowadzić do chęci znacznego obniżenia cena w stosunku do podobnych modeli pochodzących bezpośrednio z salonu.

 

Skup – najlepszy sposób na sprzedaż samochodu poleasingowego 

Jeżeli zależy nam na sprawnej zamianie auta na gotówkę, warto skontaktować się z firmą zajmującą się odkupem samochodów. Skup aut Zgierz oferuje możliwość szybkiej sprzedaży, oferując przy tym konkurencyjną stawkę, która odzwierciedla realną wartość auta. W przeciwieństwie do komisu, skup rozpatruje wszystkie oferty, dzięki czemu można sprzedać z jego pomocą samochody niezależnie od marki, modelu, roku produkcji czy wyposażenia. Dodatkowo cały proces współpracy przebiega niezwykle sprawnie, przez co w ciągu kilkudziesięciu godzin od pierwszego telefonu do skupu możemy postawić swój podpis na umowie. Dzięki wycenie obejmującej wykorzystanie profesjonalnych baz danych oraz oględziny rzeczoznawcy, skup jest w stanie zapewnić swoim klientom fachową obsługę i rzetelną wycenę. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą inwestować swojego czasu oraz pieniędzy w poszukiwanie nabywcy tradycyjnymi kanałami sprzedaży.

WhitePress Prawa