Motoryzacja
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Interesujesz się rynkiem pojazdów używanych, ponieważ potrzebujesz kolejnego samochodu? Chcesz mieć jednak pewność, że auto spełni twoje oczekiwania – będzie w bardzo dobrym stanie technicznym, aby można było wziąć kredyt na samochód używany? Sprawdź, gdzie szukać takiego pojazdu.

 

 

 

 

 

 

Z uwagi na wydłużony czas oczekiwania na fabrycznie nowe pojazdy, rynek samochodów używanych przeżywa ożywienie. Nie oznacza to jednak, że zawsze można trafić na prawdziwą „perełkę” – pojazd dostępny w przystępnej cenie oraz bardzo dobrym stanie technicznym. Czasami okazuje się, że auto z ogłoszenia ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Nic więc dziwnego, że wielu kierowców poszukuje miejsc, gdzie można znaleźć naprawdę dobre pojazdy. 

 

Kredyt na samochód używany a stan techniczny pojazdu 

Jeśli zamierzasz ubiegać się o kredyt na samochód, rocznik oraz stan techniczny pojazdu to kluczowe kwestie mogące zadecydować o przyznaniu finansowania. Nic więc dziwnego, że samochód musi wpisywać się w twoje oczekiwania i jednocześnie kryteria stawiane przez bank.

Od tego, jaki pojazd zamierzasz kupić, będzie zależeć decyzja o finansowaniu. Jeśli będzie to pojazd starszego rocznika, bank może odmówić kredytu samochodowego. Podobnie będzie w przypadku gorszego stanu technicznego. Dlaczego? Warto pamiętać, że finansowany pojazd stanowi zabezpieczenie kredytu. 

 

Auto używane z salonu? To możliwe 

Chociaż większość osób decyduje się kupić samochód od osoby prywatnej, nie jest to jedyna opcja. Warto mieć świadomość, że pojazdy „z drugiej ręki” można znaleźć w salonach samochodowych.

Do dealerów trafiają auta, które:

  • są pozostawiane w rozliczeniu – przy zakupie kolejnego samochodu, 
  • pochodzą z leasingu firmowego lub konsumenckiego.

Oznacza to, że w ofercie znajdują się wyłącznie pojazdy kilkuletnie – w dobrym stanie technicznym. Przed wystawieniem na sprzedaż są gruntownie sprawdzane i – w razie usterek – naprawiane. Charakteryzują się przy tym „standardową” ceną – nieodbiegającą od wartości rynkowej.

I w tym przypadku możesz wybierać pośród wielu różnych modeli. Dzięki temu masz szansę znaleźć pojazd wpisujący się w twoje potrzeby.

 

Kredyt na samochód używany – na co zwracać uwagę?

Czy wiesz, że kryterium wyboru kredytu samochodowego wcale nie musi być możliwość finansowania pojazdu używanego? Oferty warto porównać pod kątem wielu innych aspektów. Kluczową rolę odgrywają m.in.:

  • wysokość miesięcznej raty – im niższa, tym mniejsze obciążenie miesięcznego budżetu, 
  • okres finansowania – powinien być dopasowany do twoich oczekiwań,
  • koszty finansowania – warto zwrócić uwagę przede wszystkim na RRSO.

Ciekawą opcją jest promocyjny Kredyt niższych rat Toyota Easy na używane auta z oferty Toyota Banku (RRSO  11,19%,), w ramach którego można skorzystać z cyklicznej wymiany pojazdu. A to wszystko bez konieczności angażowania środków własnych – w ramach gwarancji odkupu samochodu przez dealera. 

Pamiętaj! Używane auto od dealera to większa szansa na kredyt na samochód. Swoje poszukiwania pojazdu warto zacząć zatem od salonów. 

 

Poprawki na powłokach proszkowych – jak i kiedy można je robić?

 

WhitePress Prawa